خانه / سفرنامه / مادرید(۳)

مادرید(۳)

مادرید(۳)

٣/٢/٩٠-مادرید-ورزشگاه Santiago Bnernabeu

فکرش هم آدمو دیوانه میکند.اینکه یک فوتبالی دوآتیشه باشی و عاشق فوتبال اسپانیا هم باشی و تازه دیوانه تیم رئال مادرید هم باشی و پا بگذاری به مادرید و بروی تور استادیوم ورزشگاه سانتیاگو برنابئو…. حالا اینها که گفتم منظورم خودم نیست ها .من دشمن خونیه رئال و عاشق بارسا هستم اما محمدامین یک دوآتیشه کله خراب رئال مادریده. و ما هم به احترام عشق آقای همسر به این تیم رفتیم یک عصر بهاری به دیدن تور موزه کامل استادیوم سانتیاگو برنابئو.

باشگاه فوتبال رئال مادرید موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا و بهترین تیم فوتبال قرن ۲۰ به انتخاب فیفا است.  کلمه رئال در زبان اسپانیایی، به معنی «سلطنت (پادشاهی)» است که این لقب را شاه آلفونسو سیزدهم در سال ۱۹۲۰ به این تیم اهدا کرد. همچنین در همان سال، شکل یک تاج نیز بر روی آرم این باشگاه قرار گرفت.وسط آرم هم کلمه MFC که مخفف Madrid Club de Fútbol است قرار دارد.

رئالی‌ها در طی تاریخ خود، حتی یک بار هم از لیگ اول اسپانیا (لالیگا) خارج نشدند و همیشه در این لیگ حضور داشتند. آن‌ها از دهه ۵۰بود که خود را به عنوان یکی از قدرت‌های فوتبال اسپانیا و اروپا به همگان معرفی کردند. در دهه ۸۰ یکی از بهترین دوران‌های خود را داشتند و یکی از بهترین تیم‌ها بودند (معروف به «تیم کرکس‌ها»).

لباس تیم از ابتدا به رنگ سفید بوده‌است.ورزشگاه خانگی آن‌ها، سانتیاگو برنابئوست که گنجایش ۸۰٫۳۵۴ نفر به صورت نشسته را داراست. این ورزشگاه در مرکز شهر مادرید قرار دارد و از سال ۱۹۴۷، ورزشگاه اختصاصی این تیم شد. این ورزشگاه تاکنون ۴ بار و در سال‌های ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰، میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا بوده‌است.

رئال مادرید سال‌هاست که در لالیگا، از تیم‌های قدرتمند محسوب می‌شود و رقیب اصلی تیم نیز، بارسلوناست. از نظر درآمد، رئال مادرید با ۴۱۰ میلیون یورو درآمد در صدر تیم‌های دنیا قرار دارد و با ارزشی معادل ۹۵۰ میلیون یورو، تا سال ۲۰۰۸، دومین تیم پرارزش دنیا بود.[۳][

داخل موزه تیم رئال بسیار زیبا و هیجانی است.از تاریخ بدو شروع تیم و ساخت استادویم بگیر تا لباسهای بازیکنان معروفش که به دست خط و امضای آنها ارزشمند شده اند تا تمام کاپهای پیروزیشان و حتی کفش و توپ های طلایی که بازیکنانشان از ان خود کرده اند همه و همه در این موزه دیده میشود.میتوانید از نزدیک کفش طلای رائول و کریستینا رونالدو و توپ طلای زیدان را ببینید.

دستکشهای کاسیاس و حتی کفشای پاره پوره دیگر بازیکنان معروف تیم همچون کاکا و رونالدو هم زیر شیشه عاشقا را به خود میخوانند و آنها را دیوانه و شیدا میکنند.در این لحظه است که دیگر کسی نمیتواند محمدامین را جمع کند و او درحالیکه مجنون وار از خود بی خود شده تیلیک تیلیک عکس یادگاری میندازد.

درو دیوار موزه با عکسها و پوسترها و ال سی دیهایی که بازیها را نشان میدهد پر شده است.جایی هم وجود دارد که از شما عکس میگیرند و بعد با فوتوشاپ شما را در بغل بازیکن محبوبتان میگذارند و به قدری تمیز و حرفه ای این کار را میکنند که انگار خود خود او آمده تا با شما عکس یادگاری بگیرد.

تیم رئال به قدری در طی سالها بازیکن از سراسر دنیا داشته که یک سالن را فقط اختصاص داده به معرفی بازیکنان بین المللیش.مشخصات کامل آنها-عکسهایشان-افتخاراتشان و ….در معرض دید قرار گرفته است.

یکی از بهترین بخشهای این تور دیدار از نزدیک خود زمین است.شما به همراه تورگاید که دخترکی بسیار مودب و شیک پوش است تا کنار زمین برده میشوید و میتوانید هرچقدر که میخواهید با چمن سانتیاگو برنابئو عشق بازی کنید!

ما را به دیدن رخت کن تیم-حمام و سونای اختصاصی آنها-سالن بدنسازیشان و کلا هر سوراخ سمبه ورزشگاه میبرند.در عکس بالا محمد امین از خود بی خود شده حس فوتبالی به خود گرفته و جو زده شده است.

و اینجا دیگر اوج جوزدگی آقای همسر است که خود را به جای خوزه مورینیو جا زده و با خبرنگاران خیالی مصاحبه میکند و ما از داشتن چنین شوهر معروفی در پوست خود نمیگنجیم و تیک تیک از او عکس میگیریم.

منبع:وبلاگ بیا تا برویم

همچنین ببینید

چین

چین ۶/۶/۸۶ – کاخ تابستانی – پکن اینجا کاخ تابستانی است.۸۰۰ سال پیش حکومت جین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *