خانه / ایرانگردی / موزه تالار عاج کاخ گلستان

موزه تالار عاج کاخ گلستان

کاخ گلستان- موزه تالار عاج

 

اگر تهرانگردی را برای گشت و گذار در تعطیلات انتخاب کرده باشید، جاذبه های گردشگری متنوعی در تهران انتظارتان را می کشد.
کاخ های زیبایی از تاریخ در ایران و به خصوص در تهران موجود هستند که برای بازدید عموم آزاد بوده و تماشایشان بسیار جذاب می باشد. به عنوان نمونه کاخ گلستان به جا مانده از ۴۴۰ سال پیش، یکی از کاخ های دیدنی تهران می باشد. کاخ گلستان در دوران زندیه و قاجاریه اقامتگاه پادشاهان ایران بوده است.
ناصر الدین شاه قاجار و مظفر الدین شاه قاجار معروف ترین شاهانی بوده اند که در کاخ گلستان اقامت داشته اند. ناصرالدین شاه تمام میهمانان خارجی خود را در این کاخ پذیرا می شد و کاخ گلستان برای خارجیان یک بنای بی نظیر و رویایی به چشم می آمد.

موزه تالار عاج

موزه تالار عاج

تالار عاج

از زیباترین تالارهای کاخ گلستان که امروزه به شکل موزه درآمده است، تالار عاج می باشد. در این تالار هدایای شاهان خارجی که به شاه ایران هدیه می دادند، نگهداری می شده است. معماری بی نظیر و ظریف داخل تالار عاج و دکوراسیون فوق العاده ی آن به راستی چشم نواز و تحسین برانگیز است. نقاشی های کار گذاشته شده داخل دیوارهای تالار خیره کننده و بسیار رویایی ست.
از دیگر تالارهای کاخ گلستان که آن ها نیز برای بازدید جذاب هستند می توان به تالار سلام، تالار آیینه، تالار الماس و تالار برلیان اشاره کرد.

تهرانگردی / موزه تالار عاج

تهرانگردی / موزه تالار عاج

 

 

موزه تالار عاج

موزه تالار عاج

 

 

موزه تالار عاج

موزه تالار عاج

منبع : سایت ایرانگردی

همچنین ببینید

آش گوجه فرنگی تبریز

آش گوجه فرنگی تبریز

آش گوجه فرنگی تبریز آش گوجه فرنگی در مناطق مختلف ایران به روش های مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *