خانه / ترین ها / دیدنی ها / جالب ترین توقفگاه ها و پمپ بنزین های میان راهی در سرتاسر جهان

جالب ترین توقفگاه ها و پمپ بنزین های میان راهی در سرتاسر جهان

حتی اگر عزمتان را جذب کرده باشید که به راهتان ادامه دهید و فقط در مقصد نهایی توقف کنید، ولی از این یازده پمپ بنزین، توقفگاه و استراحتگاه کامیونی که در میان راه های سرتاسر جهان قرار دارند نباید بگذرید و بهتر است یک نیش ترمز برای تماشا کردنشان خرج کنید.
۱- پاپز (Pops)، شهر آرکادیا (Arcadia)، ایالت اکلاهوما (Oklahoma)
نادیده گرفتن یک بطری سودای چراغانی شده به وزن چهار تن و ارتفاع ۲۰ متری در جلوی استراحتگاه پاپز واقع در جاده شماره ۶۶ (Route 66) کار واقعاً سختی است. چه هدفتان پر کردن باک بنزین ماشین باشید و یا برطرف کردن عطشی که دارید، پاپز هر آنچه که نیاز باشد را داراست. این رستوران ارائه کننده ۷۰۰ نوع نوشیدنی سودای متفاوت، انواع آب گازدار و همینطور دیگر نوشیدنی ها و آب میوه می باشد.
1- پاپز (Pops)، شهر آرکادیا (Arcadia)، ایالت اکلاهوما (Oklahoma) جهان
۲- آلزو پِترو پورت (Alzu Petroport)، نزدیک به  شهر میدلبورگ (Middelburg)، آفریقای جنوبی
تا به حال بچه کردگن ها را از نزدیک دیده اید؟ همین کافیست تا دیدن این شهر واجب شود. آلزو پِترو پورت در کشور آفریقای جنوبی در جاده اِن فور (N4) مابین شهرهای بِلفاست (Belfast) و میدِلبورگ قرار دارد و ارائه کننده تمامی اقلام مورد نیاز برای یک توقفگاه مناسب کامیون و خودروهای سنگین از جمله سرویس های بهداشتی تمیز، غذاخوری و فروشگاه می باشد. اما مهم ترین جاذبه این توقفگاه نه موارد بالا بلکه حیات وحشمحافظت شده ای است که در مجاورت آن قرار گرفته و پر از کرگدن ها، شتر مرغ ها و بوفالوهای در حال پرسه زدن است.
2- آلزو پِترو پورت (Alzu Petroport)، آفریقای جنوبی
۳- ترِیلز ترَوِل سِنتِر (Trail’s Travel Center)، شهر آلبرت لی (Albert Lea)، ایالت مینه سوتا (Minnesota)
از نمای بیرونی توققگاه ترِیلز واقع در بزرگراه آی تِرتی فایو (I-35) ایالت مینه سوتا، اصلاً نمی توان دید که این مکان هر گونه امکانات قابل تصوری که هر خودرو سواری ممکن است نیاز باشد را در اختیار داشته باشد. از حمام گرفته تا خدمات لباسشویی و سینما و حتی خدماتی که در کلیساها ارائه می شوند، همگی در اینجا فراهم است. همچنین توقفگاه ترِیلز به داشتن کلکسیونی از بهترین نوشیدنی های پیدا شدنی در کل ایالت مینه سوتا نیز شهرت زیادی دارد.
3- ترِیلز ترَوِل سِنتِر (Trail’s Travel Center)، ایالت مینه سوتا (Minnesota)
۴- گَزولین پِترول (Gazoline Petrol)، شهر کونیو (Cuneo)، ایتالیا
با بکار بردن طراحی مدرن ایتالیایی در اقامتگاهی کوچک در شهر کونیو، گَزولین پِترول ایتالیایی توانسته چشم انداز کنار جاده ای را با معماری روبانی شکل خودش ارتقا بدهد و با ساختن یک نماد زیبا از جاده، کاری کند که راننده ها برای تماشایش مجبور به ترمز کردن بشوند. این پروژه زیبا به دست شرکت دامیلانو استودیو آرشیتکتز (Damilanostudio Architects) طراحی شده است.
4- گَزولین پِترول (Gazoline Petrol)، شهر کونیو (Cuneo)، ایتالیا
۵- بِکلی تراوِل پلازا (Beckley Travel Plaza)، شهر بِکلی (Beckley)، ایالت ویرجینیای غربی (West Virginia)
به عنوان یکی از توقفگاه های راحت برای مسافرانی که در جاده آی سِوِنتی سِوِن (I-77) ایالت ویرجینیایی غربی در حال گذر هستند، بِکلی تراوِل پلازا جایی است که علاوه بر مناسب بودن برای توقف خودروهای سنگین، تنها توقفگاه در جهان است که مقصد مناسبی برای شکارچیان آثار هنری کار دست می باشد. بِکلی ارائه کننده طیف وسیعی از آثار هنری دست ایالت ویرجینای غربی است که شامل پتو، ظروف شیشه ای و همینطور غذاهای محلی می شوند.
5- بِکلی تراوِل پلازا (Beckley Travel Plaza)، ایالت ویرجینیای غربی (West Virginia)
۶- هِلیوس هاوس (Helios House)، شهر لوس آنجلس، ایالت کالیفرنیا
به آینده خوش آمدید! اینجا اولین پمپ بنزین در کل کشور ایالت متحده می باشد که نام خود را به عنوان یکی از مقام های اصلی در داشتن گواهی نامه استاندارد پیشرو در طراحی محیطی و انرژی (LEED) جا انداخته است. پمپ بنزین هِلیوس واقع در بلوار المپیک شهر لوس آنجلس به کل با فولاد بازیافت شده ساخته شده و مجهز به تعداد بیش از ۹۰ پنل خورشیدی می باشد. در اینجا دو مفهوم مقاومت و انرژی کارآمد حرف اول را می زنند.
6- هِلیوس هاوس (Helios House)، شهر لوس آنجلس، ایالت کالیفرنیا جهان
۷- پمپ بنزین اِسکاوس هُود (Skovshoved Petrol Station)، شهر کپنهاگ (Copenhagen)، دانمارک
طراحی شده به دست آرن جاکوبسن (Arne Jacobson) و گشوده شده در سال ۱۹۳۶، این پمپ بنزین تاریخی واقع در حومه های شهر کپنهاگ یکی از مثال زدنی ترین نمونه ها از طراحی کارکردگرا می باشد. سایبان قارچ شکل آن بهترین محافظت را از رانندگان در مقابل باران و خورشید می کند. نور پردازی زیرین این سایبان هم یکی از دیدنی های قشنگ آن در هنگام شب به حساب می آید.
7- پمپ بنزین اِسکاوس هُود (Skovshoved Petrol Station)
۸- استراحتگاه اَشیگارا (Ashigara)، استان شیزوئوکا (Shizouka)، ژاپن
در جایی نه چندان دورتر از کوه فوجی (Fuji)، یکی از منظم ترین استراحتگاه های کشور ژاپن به نام آشیگارا قرار دارد. این استراحتگاه بلافاصله پس از نوسازی افتتاح شد و حالا بیش از ۲۰ رستوران و غرفه عرضه کننده غذا، ماشین اسب بازی شاخ دار برای سوار شدن کودکان و همینطور چشمه های آب گرم فضای باز را برای مراجعه کنندگانش آماده کرده است.
8- استراحتگاه اَشیگارا (Ashigara)، استان شیزوئوکا (Shizouka)، ژاپن
۹- توقفگاه کامیونی ویکامز پِترو (Willkomm’s Petro)، شهر ریسین (Racine)، ایالت ویسکانسین (Wisconsin)
در توقفگاه ویلکامز پِترو واقع در جاده آی ناینتی فور (I-94) متعلق به شهر ریسین از ایالت ویسکانسین، این امکان فراهم است تا مسافران با شیرینی های مشهور کرینگِلز (Kringles) شیرینی فروشی او اَند اِچ (O&H Bakery) که یک شیرینی دونات شکل می باشد از خودشان پذیرایی کنند، سری به آرایشگاه بزنند و یا حتی پیش دکتر معاینه شوند.
9- توقفگاه کامیونی ویکامز پِترو (Willkomm’s Petro)
۱۰- پمپ بنزین اوریوال (Orival)، اوریوال، بلژیک
به عنوان یکی از زیباترین ایستگاه های پمپ بنزین در جهان ، ایستگاه پمپ بنزین اوریوال در کشور بلژیک حضور دارد و در دو سمت بزرگراهی که مابین شهرهای بروکسل (Brussels) و نیول (Nivelles) حرکت می کند گسترش پیدا کرده است. این ایستگاه به دست فیلیپ سامین (Philippe Samyn) و شرکایش طراحی شده و نکته جالب اینکه کم ترین تاثیر منفی را بر روی محیط اطرافش دارد. این مکان به یک گالری هنری، فضاهای سبز و پارک مانند و همینطور به دیگر خدمات عادی مثل پمپ های بنزین سرپوشیده، رستوران و فضاهای مناسب برای پیک نیک که معمولاً در پمپ بنزین ها ارائه می شوند مجهز می باشد.
10- پمپ بنزین اوریوال (Orival)، اوریوال، بلژیک جهان
۱۱- توقفگاه کامیونی لووا اِیتی (Iowa 80)، شهر والکوت (Walcott)، ایالت آیووا (Iowa)
این توقفگاه ۹ هزار ۳۰۰ متر مربعی در کنار جاده آی اِیتی (I-80) واقع در ایالت آیووا لقب بزرگ ترین را در جهان از آن خود کرده است. در داخل این مکان می توانید ماشین لباسشویی خودکار، کتابخانه، فیزیوتراپ، دندان پزشک، آرایشگاه و اتاق های مناسب برای فعالیت های ورزشی را پیدا نمایید. علاوه بر اینها در اینجا به عنوان خانه ای برای موزه کامیون دارها (Trucker’s Museum)، جاده آی اِیتی تابستان هر سال برای برگزاری جشنسالگرد تراکِرز جَمبوری (Truckers Jamboree)، دو مسابقه برگزار می کند که یکی تراکِرز المپیک (Trucker’s Olympics) و دیگری مسابقه زیبایی سوپر تراک بیوتی (Super Truck Beauty Contest) می باشد.
11- توقفگاه کامیونی لووا اِیتی (Iowa 80)، ایالت آیووا (Iowa)
منبع: travelchannel
کلمات کلیدی:جهان,پمپ بنزین های جهان,توقفگاه ها جهان

همچنین ببینید

آبشار شیطان کوه

آبشار شیطان کوه ، از جاذبه های گردشگری لاهیجان، مقصدی جذاب و زیبا برای تمام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *