راهنمای سفر به پرو – Travel guide to Peru

راهنمای سفر به پرو – Travel guide to Peru

 معرفی پرو

جمهوری پرو یا کشور پرو در آمریکای جنوبی قرار دارد. این سرزمین پهناور با کشورهای اکوادور و کلمبیا از شمال، برزیل و بولیوی از شرق، و شیلیاز جنوب هم مرز است. پرو یکی از سه کشور آمریکای لاتین است که بزرگترین جمعیت سرخپوست جهان را داراست، البته سفیدپوستان نیز از جمله نژادهایی هستند که جمعیت کشور را تشکیل داده اند. کشور پرو، جنگل، کوهستان، اقیانوس و صحرا را یکجا دارد. طبیعت زیبا و سرسبز آن شامل جنگل های مرطوب گرمسیری آمازون، دریاچه تیتیکاکا که مرتفع ترین دریاچه قابل کشتیرانی جهان، جلگه آلتیپلانو، کوه های آند، کویر آتاکاما و … است. علاوه بر طبیعت، این کشور تاریخ با شکوه و پر فراز و نشیبی هم داشته است.

تاریخ

کشور پرو خاستگاه تمدن های مختلفی بوده است که آوازه های آن از رشته کوه های آند به تمام جهان رسیده است. یکی از اصلی ترین تمدن ها که پر افتخارترین دوره تاریخ پرو را رقم زد اینکاها بودند. اینکاها معابد و شهرهایی را بر بلندای کوه و دل جنگل ها بنا کردند که هنوز هم موجب حیرت باستان شناسان و معماران است. متاسفانه تمام این شکوه و عظمت با حمله اسپانیا به این کشور پایان یافت و این کشور برای سه قرن تحت استعمار آن ها قرار گرفت. در قرن هجدهم مردم پرو قیام کردند و سرنوشت کشورشان را به دست گرفتند تا نهایتا اولین انتخاباب دموکراتیک آن ها در سال های اولیه دهه ۱۹۸۰ برگزار و از آن زمان به بعد روسای جمهوری این کشور با رای مردم انتخاب شدند.

 شهر های پرو

شهر لیما پایتخت و بزرگترین شهر در کشور پرو می باشد. لیما کلان شهری وسیع با ترکیبی از زیرساخت های اسپانیایی، استعماری و مدرن است که با داشتن تاریخی غنی، فرهنگی سرزنده و زندگی شبانه و پر جنب و جوش، مسافران زیادی را از اقصی نقاط جهان جذب می کند. این شهر زیبا یکی از دیدنی ترین شهرهای جهان نیز شناخته است و مناسب و ایده آل برای هر نوع سلیقه ای می باشد.

شهر زیبای کوزکو برای داشتن خرابه های معروفی چون ماچو پیچو و دره مقدس اینکاها، از مهم ترین مقاصد گردشگری در جنوب شرقی پرو به حساب می آید.  ماچو پیچو محبوب ترین جاذبه توریستی و یکی از شگفتی های باستان شناسی معروف در جهان است که نزدیک شهر زیبای کوزکو قرار گرفته از این رو سالانه مسافران زیادی به شهر کوزکو سفر کرده تا جاذبه ها و دیدنی های شهر را از نزدیک ببینند.

آره کویپا هم یکی از توریستی ترین شهرهای پرو شناخته شده و توسط سه آتشفشان زیبا در منطقه ساحلی کشور احاطه شده است. این شهر ترکیبی غنی از فرهنگ بومی و استعماری اسپانیا را دارد. شما در این شهر نمونه هایی از معماری استعماری اسپانیا را می توانید ببینید. شهر آره کویپا، دروازه ورود کلکا کانیون، از پربازدیدترین جاذبه ی طبیعی کشور پرو می باشد.

پونو، از دیگر شهرهای مهم و توریستی این کشور می باشد. پونو، شهری بندری است واقع در سواحل دریاچه تیتیکاکا که با وجود دامنه های زیبا، از جذاب ترین شهرهای کشور پرو به حساب می آید. یکی از بزرگترین جذابیت های شهر به دلیل مرکز حرکت به سمت جزایر شناور معروف در سمتدریاچه تیتیکاکا می باشد.

 گشت و گذار در پرو

کشور پرو یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین مقصدهای گردشگری در آمریکای جنوبی است. بهترین برنامه ریزی برای سفر این است که ابتدا از مسیرها و مقصدهای شلوغ گردشگری فاصله بگیرید و برای عبور از مسیر اینکا تریل و رسیدن به ماچوپیچو مشهور کمی صبر کنید. در این صورت می توانید از بیشترین جاذبه های کشور دیدن کنید.

در لیما بگردید. 

این شهر زیبا با طبیعت و آب و هوای بی نظیر، یکی از ایده آل ترین مقاصد سفرتان خواهد بود. کوه ها، دریا و رودخانه های مسحور کننده این شهر غوغا می کنند. جاذبه های طبیعی، فرهنگ و آداب و رسوم جذاب پرو در شهر لیما به نمایش درآمدند تا مسافران را مسخ کنند. پس اول به لیما سفر کنید، لباس محلی بپوشید و موزیک پرویی گوش کنید. همین طور افسانه های مردمی را بشنوید. جاذبه های بی شماری در این شهر وجود دارند که می توانند برای روزها سرگرمتان کنند. منطقه تاریخی پاچاکاماک Pachacamac یکی از آن جاذبه هاست که با توجه به افسانه هایی که در رابطه با آن موجود است می تواند برای ماجراجویان و گردشگران جذاب باشد.
گردشگاه مالکون هم منطقه ای فوق العاده زیباست که بر روی بلندی قرار گرفته و مشرف به اقیانوس است. تماشای طلوع و غروب خورشید از ماکون بی نهاست رویایی و مسحور کننده است. البته علاوه بر این پاراگلایدر و ورزش های تفریحی زیادی در گردشگاه انجام می شود که بر جذابیت این منطقه افزوده است. البته این ها تنها جزئی از جاذبه های شهر هستند. جنگل سنگی، کلیسای جامع لیما، کوستا ورد و … نیز از بهترین ها شناخته شده اند و جذبتان می کنند.

پاچاکاماک

پاچاکاماک

پاچاکاماک

بر فراز صحرای نازکا پرواز کنید. 

این صحرای عجیب و منحصر به فرد در خود نقش و نگار دارد. نقش های خطی از میمون، ماهی، لاما، مارمولک و چهره انسان که به حدی بزرگ هستند می توان حتی با پرواز از روی منطقه هم دیده شوند.  خشک بودن بیش از حد صحرا هم باعث شده تا این خطوط از بین نروند و همچنان باقی بمانند. یکی از هیجان انگیز ترین کارهایی که در سفر به پرو می توان انجام داد استفاده از تورهای هوایی است که بر فراز نازکا پرواز می کنند. همراه شدن با این تورها به ماجراجویان پیشنهاد می شود.

صحرای نازکا

صحرای نازکا

صحرای نازکا

سفری به کوزکو

کوزکو شهری تاریخی واقع در جنوب شرقی کشور پرو که به اعتقاد اینکاها، ناف جهان است، امروزه مقصدی جذاب و دیدنی برای گردشگران تبدیل شده است. زمانی فرهنگ سرخ پوستان آمریکای جنوبی در این شهر حکمفرما بود که امروزه این فرهنگ را می توان از آثار و نشانه های به جا مانده از چنین تمدنی پیدا کرد. این شهر جاذبه های بیشماری دارد اما یکی از مهم ترین و جذاب ترین و همین طور زیباترین جاذبه های کوزکو، منطقه ی باستانی ماچو پیچو است که  ۸۰ کیلومتری  شهر واقع شده و طبیعتی فوق العاده دارد. هنگام بازدید از این منطقه محو عظمت و زیبایی آن خواهید شد. به یاد د اشته باشید که حدود ۷ روز برای ماندن در کوزکو نیاز خواهید  داشت.

ماچو پیچو

شهر زیبا و قدیمی ماچو پیچو، اثری به جای مانده از تمدن اینکاها که سال ۱۴۵۰ در ارتفاعات ساخته و متاسفانه تنها پس ار ۱۰۰ سال متروکه شد. این شهر قرن ها از دید عموم پنهان ماند تا اینکه در سال ۱۹۱۱ میلادی، هیرام بینگهام ، تاریخ شناس آمریکایی آن را به دنیا شناساند. این منطقه ی جذاب و دیدنی از پربازدیدترین جاذبه های کشور پرو شناخته شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. مهم از میراث جهانی این است که ماچو پیچو امروزه یکی از عجایب هفتگانه ی جهان نیز به شمار می رود. اگر عاشق معماری و هنر، تاریخ و طبیعت هستید از این منطقه بازدید کنید و نهایت لذت را از زیبایی های آن ببرید.

ماچو پیچو

ماچو پیچو

ماچو پیچو

ماچو پیچو

ماچو پیچو

از دره مقدس اینکاها Moray دیدن کنید.

این دره ی زیبا درست در فاصله یک ساعتی شهر کوزکو قرار گرفته است. این دره ی مقدس مقصدی محبوب و توریستی به حساب می آید و بازدید از آن به گردشگران پیشنهاد می شود. اگر به دنبال گشت و گذار در طبیعت و پیاده روی در دل رودخانه هستید این مکان بهشت شما خواهد بود. تراس های قدیمی این منطقه چشم انداز عالی و بی نظیری مقابل چشمانتان خلق می کنند. به یاد داشته باشید که برای بازدید از این دره باید تورهای ۹ ساعته ای که در شهر کوزکو و در مکان های توریستی ثبت نام می کنند عضو شوید که این تورها با توجه به کیفیتی که ارائه می کنند هزینه ای معادل ۳۶ تا ۱۲۰ هزار تومان دریافت می کنند.

دره اینکاها

دره اینکاها

در مسیر اینکا تریل Inca trail  راه بروید.

مسیر پیاده روی اینکا، جاده ای مشهور و دیدنی که به ماچو پیچو وصل شده و از چالش برانگیز ترین جاده ها برای رسیدن به ماچو پیچو محسوب می شود. باید بدانید برای طی کردن این مسیر حتما باید با تورهای ۴ روزه همراه شوید. در این ۴ روز تورها شما را از شهرک های قدیمی، تونل ها، خرابه ها، جنگل ها و بیشه های مه آلود عبور می دهند. شک نکنید با دیدن این زیبایی ها و اقامت های بین راه، تجربه ای خاص و منحصر به فرد خواهید داشت. این مسیر مناسب برای افرادی است که به دنبال آرامش و سکوت هستند و از تاریخ، معماری، هنر و همین طور طبیعت لذت می برند.
نکته ی مهم این که برای همراه شدن حتما کفش مناسب به پا کنید و لباس های مناسب بپوشید تا مسیر کلافه و خسته تان نکند.

اینکا تریل

اینکا تریل

اینکا تریل

اینکا تریل

اینکا تریل

از بازار پیزاک Pisac Market سوغاتی بخرید.

گشت و گذار در این بازار رنگارنگ نه تنها حالتان را دگرگون می کند بلکه امکان آشنایی بیشتر با مردم محلی را به شما میدهد. شما در این بازار علاوه بر دیدن روزمرگی مردم محلی، می توانید بین محدوده ی وسیعی از لباس های محلی، جواهرات، سوغاتی ها و تولیدات محلی، هر آنچه که دوست دارید را تهیه کنید و برای عزیرانتان سوغات بخرید. چه اهل خرید کردن باشید و چه نه، بازدید از این بازار محلی یکی از بهترین قسمت های سفرتان خواهد بود.

بازار پیزاک

بازار پیزاک

بازار پیزاک

بازار پیزاک

گشت و گذار در جنگل

به آن دسته از عاشقان واقعی طبیعت و همین طور ماجراجویان توصیه می کنیم حتما به شهر Iquitos  که تنها از طریق قایق و یا هواپیما قابل دسترس است، سفر کنند. این شهر درست در دهانه ی آمازون قرار دارد و بهترین مقصد گردشگری برای علاقه مندان به اکوتوریسم می باشد. نزدیک به صد نوع پرنده، ماهی و همین طور خزنده در منطقه ی حفاظت شده ی ملی نزدیک به شهر زندگی می کنند که مناسب طبیعت دوستداران است. این منطقه ی محافظت شده با دو میلیون هکتار وسعت، بزرگترین در کشور پرو می باشد.

پرو

پرو

پرو

 نکات سفر

اگر از آن دسته افراد ماجراجو هستید و دنبال سفرهای ارزان، می توانید با استفاده از سرویس کوچ سرفینگ، چند روز اقامتان را در منزل افراد بومی آن هم به صورت رایگان بگذرانید. می توان گفت با یک تیر دو نشان بزنید. هم اقامت رایگان و صد البته ایمن خواهید  داشت هم با نحوه زندگی مردمان پرو آشنا خواهید شد و دوستانی از این تبار پیدا خواهید کرد.
برای داشتن سفری راحت، تورهای پرو را دنبال کنید تا بتوانید از خدمات تور لیدر ها بهره ببرید.

پرو

Peru

نام
پایتخت
لیما
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
مذهب
واحد پول
نوئوو سول (PEN)
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
۲۲۰
قاره
آمریکای جنوبی
پیش شماره
+۵۱

 آب و هوا

در پرو آب و هوا متغییر است. مثلا در نواحی ساحلینیمه گرمسیری است و بارش باران کم است. در نواحی کوهستانی این کشور آب و هوا سرد است. به گونه ای که در تابستان های این ناحیه باران می بارد و زمستان هایش خشک است. نواحی کم ارتفاع شرقی، آب و هوای استوایی دارند و بارندگی در تمام طول سال توزیع می شود و هوا گرم است.

 اطلاعات ضروری

در این کشور نیز درست مانند برخی کشورها، امکاندزدی و سرقت وجود دارد پس از اشیا و لوازم شخصی خود مراقبت کرده و سعی کنید از حمل اجناس گران قیمت به شدت پرهیز کنید.
هنگام گشت و گذارهای شبانه از رفتن به مکان های سرپوشیده خودداری کنید.
قبل از سفر به این کشور واکسیناسیون هپاتیت وتیفوئید توصیه می شود.
هنگام گرفتن تاکسی، سریع به صندلی عقب نگاه کنید تا اطمینان داشته باشید که هیچ کس آنجا پنهان نشده باشد. گزارش هایی از سرقت مسلحانه و آدم ربایی ثبت شده پس احتیاط کنید.
اتباع ایرانی جهت ورود به پرو به ویزا نیاز دارند . اما متاسفانه کشور پرو در ایران سفارت ندارد و نزدیکترین سفارت پرو در ایران در ترکیه و قطر وکویت قرار دارند. ایران نیز در پرو سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت به پرو، در شهر سانتیاگو   ، کشور شیلی قرار دارد.

 ویزا پرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *