خانه / ایرانگردی / ماسوله خراسان

ماسوله خراسان

 

 ماسوله خراسان

 

اگر این روزها قصد خرید تورهای گردشگری به دیار خراسان را دارید، می توانید پیشنهاد ما را برای یک مقصد خوب تور گردشگری تان انتخاب کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.
البته باید کمی راهتان را از شهر دور کنید تا به ماسوله خراسان برسید. این روستای خوش آب وهوا و زیبا، در حوالی شهر بجنورد است. از مشهد به سمت چناران و قوچان که راه بیافتید، در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، به روستای زیبایی می رسید که در همان نگاه اول، آدم را به یاد روستای ماسوله با خانه های پلکانی اش می اندازد. این روستا اسفیدان است.
روستای اسفیدان که  در میان صخره های جای گرفته و اطرافش را کوه های مرتفع احاطه کرده ، جز مناطق نمونه گردشگری خراسان شمالی بحساب می آید. این روستا بخاطر جاذبه های گردشگری فراوان اش مانند آبشارهای متعدد، چشمه های خروشان، رودخانه، غارها و برج های شگفت انگیز، وجود چندین امامزاده، وجود انواع درختان میوه، ارتفاعات جنگلی با پوشش گیاهی و  غیره مقصد بسیاری از گردشگران است.
در شمال غربی این روستا، دره ای عمیق به نام “هینورد” یا “هین نبرد” وجود دارد که فاصله اش تا روستا حدود نیم ساعت پیاده است. در این دره، چشمه ای زلال و پر آب به همین نام وجود دارد که از آب آن بعضی باغ های اطراف روستا سیراب می شوند. در بخش جنوب غربی اسفیدان، دره دیگری نیز به نام بهارگاه وجود دارد که چشمه های فراوان و یک آبشار دیدنی و فضای سرسبزی دارد.
در شمال غربی این روستا، کوهی به نام خزانه وجود دارد که در بالای آن غار “خزانه راهه”  است. مردم روستا می گویند این غار دست ساز است و در انتهای آن چاهی است و در قدیم از به عنوان پناهگاه استفاده می کردند.

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

روستا اسفیدان

توسط غزل نوروزی در

منبع سایت ایرانگردی

همچنین ببینید

بام تهران

بام تهران

بام تهران بام تهران مجموعه‌ای است در بالاترین نقطه خیابان ولنجک که شامل امکانات تفریحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *