خانه / سفرنامه / ۱۶ گنجینه پنهان پاریس

۱۶ گنجینه پنهان پاریس

۱۶ گنجینه پنهان پاریس

پاریس را چند بار تا به حال دیده‌اید؟ فکر می‌کنید در طول چند باری که به پاریس رفته‌اید، آیا توانسته‌اید همه جاذبه‌های پاریس را ببینید؟  اگر به هر دلیلی شانس این را دارید که زیاد به پاریس سفر کنید و دوست دارید که در هر سفر چیز جدیدی را تجربه کنید، در این مطلب می‌توانید با ۱۶ جاذبه‌ و تجربه‌ پنهان پاریس آشنا شوید که شاید بعضی از آنها را حتا پاریسی‌ها هم نشناسند. اینها گنج‌های پنهان پاریس هستند…

گذرگاه passage de l'ancreیکی از زیباترین گذرگاه‌های پاریس با نام PASSAGE DE L’ANCRE

گنجینه‌های پنهان پاریس

سایه سنگین ایفل، لوور، نتردام و موماق باعث می‌شود که گردشگران پاریس فرصت آشنایی با جاذبه‌های دیگر این شهر را پیدا نکنند. پاریس آنقدر جاذبه معروف دارد که لیست کردن همه آنها هم کار ساده‌ای نیست. اما خوشبختانه یا متاسفانه پاریس علاوه بر همه جاذبه‌های معروف و نیمه‌معروفش، گنجینه‌های پنهانی را در خود جای داده که نمی‌توان در سفرهای ابتدایی به این شهر به سراغ آنها رفت. حال اگر خوش‌شانس هستید و امکان سفرهای مکرر به این شهر برایتان فراهم است، پس شک نکنید که موارد ذکر شده در این لیست را دنبال کنید تا چهره‌ای کاملا متفاوت از پاریس را ببینید.

۱. بالن‌سواری

درست در فاصله‌ بسیار نزدیکی از برج ایفل، بزرگترین بالن دنیا در انتظار افرادی است که علاقه‌مند هستند تا پاریس را از بالا ببینند. اگر دیدن پاریس از بالای ایفل و دروازه پیروزی و کلیسای نتردام راضی‌تان نکرده، این بار می‌توانید سراغ پارک Parc André Citroën بروید و با پرداخت ۱۲ یورو با بالنی که ۶۰۰۰ متر مکعب هلیوم دارد، تا ارتفاع ۱۵۰ متر از سطح زمین فاصله بگیرید.

۲. قایق‌رانی

فضای سبز بسیار بزرگی با نام Bois de Boulogne در فاصله‌ای نزدیک به دروازه پیروزی وجود دارد که می‌توان در دریاچه آن قایق‌رانی کرد و هم‌زمان از دیدن دورنمای ایفل لذت برد. این منطقه چند قرن پیش، شکارگاه پادشاهان فرانسه محسوب می‌شده، اما امروز تبدیل به فضایی آرام و پناهگاهی امن شده که از هرگونه هیاهو به دور است. در همین پارک، ساختمان جدیدی با نام بنیاد لوئی‌ویتون (Louis Vuitton Foundation) ساخته شده که طراحی آن توسط معمار مشهور آمریکایی «فرانک گری» صورت گرفته و آثار هنرمندان مختلف به صورت مقطعی در آن به نمایش درمی‌آید.

۳. میدان دو وُژ

در قلب محله قدیمی پاریس معروف به محله یهودی‌ها، میدان دو وُژ (Place des Vosges) قرار دارد که بسیار با شکوه است و زیبایی‌های پنهان زیادی دارد. ۳۶ خانه یک‌ شکل دورتادور این میدان است که معماری این خانه‌ها و مصالح به کار رفته در آنها، الهام‌بخش معماری ورسای بوده است. دورتادور میدان گالری‌های منحصربفردی وجود دارد که آثار هنری مدرن و بسیار ارزشمندی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است. در گوشه جنوب غربی این میدان خانه‌ای با پلاک شماره ۶ وجود دارد که به مدت ۱۶ سال در حد فاصل سال‌های ۱۸۳۲ تا ۱۸۴۸ میلادی محل زندگی ویکتور هوگو بوده است. این بنای زیبا (Maison de Victor Hugo) دربردارنده میز کار و وسایل شخصی این نویسنده مشهور است. در گوشه دیگر میدان یعنی ضلع جنوب شرقی، ورودی بنای با شکوهی است که دیدنش شما را به وجد خواهد آورد. ساختمان سولی (Hôtel de Sully) خانه‌ای جذاب با دو حیاط مجزا و فضای سبزی به سبک فرانسوی است که زمانی اقامتگاه وزیر اقتصاد «هنری چهارم» بوده است.

۴. سن‌شپل

اگر کلیسای نتردام با فضای روحانی و شیشه‌های رنگی‌اش توانسته شما را تحت تاثیر قرار دهد، خوشحال باشید که کلیسای کوچکی معروف به سن‌شپل (Sainte-Chapelle) در همان نزدیکی قرار دارد و بازدید از آن شما را به طرز عجیبی شگفت‌زده خواهد کرد. این کلیسای کوچک در داخل محوطه کاخ دادگستری در دل جزیره بزرگ رود سن واقع شده و دو طبقه دارد. اگر در یک روز آفتابی به طبقه بالای این کلیسا بروید، بازی خورشید با شیشه‌های رنگی این کلیسا (که دورتادور آن را احاطه کرده است) کاری با شما می‌کند که برای همیشه تصاویرش در خاطرتان ماندگار خواهد شد.

۵. کلیسای دو مون

کلیسای «سنت اِتیِن دو مون» (St. Etienne du Mont) که پیشترها بخشی از یک صومعه بوده، یکی از کلیساهای خاص و م