خانه / سفرنامه / …As time goes by

…As time goes by

…As time goes by

حتی اگر فیلم «کازابلانکا» را ندیده باشید، حتماً نامش را بارها و بارها شنیده‌اید! کازابلانکا، نام بزرگترین شهر مراکش و پایتخت تجاری آن است که مشهور بودن نامش را به شاهکار «مایکل کورتیز» مدیون است… جالب است بدانید حتی یک دقیقه از لوکیشن فیلم نه تنها در کازابلانکا که در قاره افریقا هم فیلمبرداری نشده است.

این در حالیست که مجریان تورهای مراکش در برنامه سفر بازدید از لوکیشن فیلم کازابلانکا را قید می‌کنند. داستان از چه قرار است؟! برایتان می‌گویم:

«کافه ی ریک» واقع در کازابلانکا، که در سال ۲۰۰۴ میلادی افتتاح شده، یک ریاد (خانه سنتی مراکشی) است که در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است. یک بانوی خلاق امریکایی تزئینات داخلی آن را به فضای کافه فیلم کازابلانکا شبیه ساخته است. شبها موسیقی «همچنان که زمان می‌گذرد» نیز اجرا می‌شود تا حس و حال فیلم را بیشتر در کافه جاری کند.

ساعات کاری کافه محدود و هزینه‌های سرو غذا و نوشیدنی در آن به نسبت دیگر کافه‌ها گران است؛ به علاوه برای ورود حتماً از قبل باید میز رزرو کرده باشید. بدمان نمی‌آمد برای دقایقی حضور در کافه را تجربه کنیم و قهوه‌ای در آن بنوشیم که متأسفانه آن شب همه میزها برای شام رزرو بود و تمام سهم ما از تجربه کافه ریک، دو عکس زیر شد:

سفرنامه مراکش
سفرنامه مراکش
سفرنامه مراکش
سفرنامه مراکش

 

نوشته شده توسط : وبلاگ کوله پشتی نارنجی

همچنین ببینید

سفرنامه شاهرود

سفرنامه شاهرود

سفرنامه شاهرود پیش به سوی با هم بودن پنجشنبه-۳/۸/۸۶ سلام.ما یک بار دیگر دور هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *