خانه / سفرنامه / ایران ، جزیرۀ قشم – آوریل ۲۰۱۴

ایران ، جزیرۀ قشم – آوریل ۲۰۱۴

ایران ، جزیرۀ قشم – آوریل ۲۰۱۴

دومین سفر من به قشم باز هم یک سفر کاری بود. این بار برای ساخت فیلم کوتاه تبلیغاتی برای یکی از آزانس های مسافرتی قشم به این جزیره رفتیم. ظرف چهار روز به سایت های مختلف دیدنی قشم رفتیم و در هر لوکیشن تصاویری ضبط کردیم.

به دلیل فصل، دفعۀ قبل موفق به دیدن دلفین ها نشده بودیم اما این بار توانستیم با قایق به پشت جزیرۀ هنگام – محل شنای دلفین ها – برویم و آنها را از نزدیک ببینیم. تماشای دلفین های آزاد در آب های دریا و حرکت دسته ای آنها با هم، جست و خیزشان به بیرون از آب بیش از آنچه تصور می کردم تماشایی بود.

جالب اینکه این بار هم به اندازۀ دفعۀ قبل از تماشای دیدنی های قشم لذت بردم. خصوصاً تنگۀ چاهکوه و درۀ ستاره ها.

نسبت به یک سال و نیم قبل، تعداد مراکز خرید، اماکن اقامتی و تسهیلات مسافری بیشتر شده بود. مرکز خرید پردیس هم به صورت کامل راه اندازی شده بود و تمام فروشگاه های آن فعال بودند. طبقۀ سوم، شهر بازی بسیار خوبی ساخته شده با انواع دستگاه های بازی و یک فود کورت عالی که از بسیاری نمونه های موجود در تهران بهتر و متنوع تر است.

هوا در این فصل سال بسیار خوب و حتی شب ها کمی سرد می شد (برخلاف دفعۀ قبل که به محض بیرون آمدن از هتل تمام لباس هایمان خیس می شد).

قشم یکی از بهترین مقاصد توریستی ایران است که باید حداقل یکبار آنرا دید، خصوصاً برای کسانی که به گردشگری طبیعی (اکوتوریسم) علاقه دارند.

* در این کلیپ کوتاه ۲ دقیقه ای می توانید دیدنی های جزیره را از زاویۀ دوربین ما تماشا کنیند:

سفرنامه قشم
سفرنامه قشم

 

نوشته شده توسط : وبلاگ سفرنامه حسام

همچنین ببینید

دلفین های قشم

تجربه سفر کوتاه به قشم : جاذبه های گردشگری ، مکان های دیدنی

چند مدت پیش یه سفر کوتاه داشتم به قشم گفتم که با بقیه هم به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *