آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

خلیج فارس از نظر تنوع و تعداد موجودات آبزی، یکی از مهم‌ترین پهنه‌های آبی در جهان محسوب می‌شود از این رو گردشگرانی که به جزیره کیش سفر می‌کنند، می‌توانند با غواصی در داخل آب‌های شفاف و زلال نقاط مختلف جزیره، انواع ماهی‌ها و آبزیان دیگر را مشاهده کنند.

در ادامه با معرفی آکواریوم کیش از سایت سفرنامه همراه باشید.

آکواریوم کیش؛ راهنمای بازدید، آدرس، عکس، قیمت و هر آنچه که نیاز دارید

آکواریم کیش در دل توریستی‌ترین جزیره ایران قرار دارد. در این جزیره نه تنها می‌توانید، انواع و اقسام ورزش‌های آبی‌ بلکه انواع جاذبه‌های دیدنی و تفریحی را تجربه کنید. جزیره کیش یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای ایرانی‌ها و افرادی است که از کشورهای دیگر به اینجا سفر می‌کنند.

یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های این جزیره زیبا، آکواریوم کیش است. آکواریومی که در قلب خلیج فارس ساخته شده و در ایران منحصر به‌فرد است.

با گشتی در جزیره، سری به آکواریوم کیش می‌زنیم تا ببینیم چه چیزی باعث معروف شدن آن شده، بعد هم قیمت بلیط و زمان بازدید آن را چک می‌کنیم و در نهایت موقعیت آن را از نظر نزدیکی به هتل‌ها، مراکز خرید و سایت‌های تفریحی بررسی می‌کنیم.

جاذبه های خاص کیش

معرفی آکواریوم کیش

بخشی از سرزمین عجایب را بی‌شک باید در دنیای زیر آب جستجو کرد. موجودات رنگارنگ و متفاوتی که محو زیبایی آن‌ها خواهید شد و سخت می‌توانید از آن‌ها دل بکنید.

حالا تصور کنید بدون غواصی یا شیرجه زدن در آب، بتوانید انواع موجودات آبزی را ساعت‌ها تماشا کنید. آکواریوم‌های بزرگ، سال‌های سال است که جور سفر به دنیای زیر آب را می‌کشند و می‌توانید، لذت آن را تجربه کنید.

آکواریوم زیبای کیش با تنوع موجودات آبزی هم یکی جذاب‌ترین جاهایی است که حتما باید در کیش به آنجا بروید.

آدرس آکواریوم کیش

دسترسی به آکواریوم کیش بسیار راحت است و شما می‌توانید با هر نوع وسیله نقلیه از مرکز جزیره خود را به سمت جنوب شرقی و آکواریوم برسانید.

با رسیدن به مقصد، شاید اول تصور کنید که به پارک دلفین‌ها آمده‌اید و آکواریوم بخشی از این مجموعه است، در حالی که این دو مجموعه دیدنی مجزا از یکدیگر بوده و فقط در کنار هم قرار گرفته‌اند. در نتیجه باید بلیط جداگانه برای هر یک تهیه کنید.

آدرس: جزیره کیش، خیابان فردوسی، جنب پارک آهوان، ساختمان کانون هنر، آکواریوم بزرگ کیش

ساعت بازدید از آکواریوم کیش

برای دیدن دنیای زیر آب در آکواریوم کیش، روی جمعه‌ها حساب باز نکنید، چرا که به در بسته می‌خورید. آکواریوم کیش در تمامی روزهای هفته از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب فعال است و جمعه‌ها به‌طور کلی بسته است.

بخش‌های مختلف آکواریوم کیش

از تماشای دنیای زیر آب سیر نخواهید شد، مخصوصا اگر تنوع موجودات دریایی آنقدر زیاد باشد که نام بعضی از آن‌ها را ندانید یا اسم آن‌ها به گوش شما نخورده باشد. حالا فکر کنید در قسمت‌های مختلف آکواریوم کیش محو این همه شگفتی شوید.

ساعت بازدید آکواریوم کیش
آکواریم کیش

این جاذبه دیدنی در دو قسمت طراحی شده است که یک بخش آن برای موجودات آبزی عظیم الجثه مثل کوسه و ماهی‌های بزرگ با ظرفیت ۵۰ هزار لیتر آب است.

بخش دیگر آن هم برای ماهیان آب‌شیرین طراحی شده که دارای بیش از ۷۰ نوع ماهی کمیاب است.  مار، کروکودیل، عقرب و لاک‌پشت‌های غول پیکر هم بخشی دیگر از موجودات آبزی هستند که می‌توانید در این مجموعه آن‌ها را تماشا کنید.

علاوه‌بر این دو بخش، قسمتی‌ هم به عنوان موزه جانوران دریایی تاکسیدرمی وجود دارد که به بخش دیرینه شناسی معروف است.

نظرات درباره آکواریوم کیش

آکواریوم کیش یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش است که در اول لیست مسافران قرار می‌گیرد. از نظر مسافران، قیمت به‌صرفه این مجموعه نسبت به سایر تفریحات کیش یکی از اصلی‌‌ترین دلایل محبوبیت آن است.

تنوع موجودات آبزی و وجود گونه‌های کمیاب آبی در این آکواریوم باعث شده است که افراد مختلف، علاقه زیادی به بازدید از آن نشان دهند.

همچنین طراحی بخشی به عنوان دیرینه‌شناسی برای علاقه‌مندان این حوزه هم یکی دیگر از جذابیت‌های آکواریوم کیش است.

به نظر بیشتر بازدیدکنندگان، آکواریوم کیش نسبت به سایر آکواریوم‌هایی که در کل ایران ساخته شده رتبه بهتری دارد و بهترین نوع، در بین آن‌هاست.

کشتی های آکواریومی کیش

جاذبه‌های کیش آنقدر زیاد است که می‌تواند تا چندین روز هم شما را سرگرم کند و یک سفر فراموش‌نشدنی برایتان رقم بزند. یکی دیگر از جاذبه‌هایی که می‌توان آن را با آکواریوم کیش مقایسه کرد، کشتی‌های آکواریومی است. این دو گرچه شاید در ظاهر به همدیگر شبیه باشند ولی تفاوت‌های زیادی با هم دارند.

کشتی‌های آکواریومی زیادی در کیش وجود دارند که می‌توانید از هر یک از آن‌ها بازدید کنید. مجموعه‌هایی که امکانات تفریحی دیگری را هم در اختیار شما قرار می‌دهند.

در واقع این کشتی‌ها یک مجموعه تفریحی هستند که برای گردشگران طراحی شده‌اند. برای مثال غذا خوردن در رستوران کشتی آکواریومی یکی از تجربه‌هایی‌ست که تا آخر عمر آن را از یاد نخواهید برد.

کشتی آکواریومی کف شیشه‌ای یکی از بهترین کشتی‌ آکواریومی‌های کیش است. اما در عین حال حق انتخاب‌های دیگری هم دارید:

 • کشتی آکواریوم گردشگر (دور شیشه‌ای)
 • کشتی آکواریوم سیمرغ (کف و دور شیشه‌ای)
 • کشتی آکواریوم تیکا کیش
 • کشتی آکواریوم طوطیا
 • کشتی آکواریوم نهنگ سفید

تفاوت آکواریوم و کشتی های آکواریومی

آکواریوم یک ساختمان است که به شکل خاص طراحی شده و موجودات دریایی در آن نگهداری می‌شوند. در واقع آکواریوم‌ها سازه‌های مصنوعی بسیار بزرگی هستند که با ظرفیت بالا ساخته می‌شوند.

در حالی که کشتی‌های آکواریومی در داخل دریا قرار دارند و شما می‌توانید موجودات آبزی مختلف را در محیط زندگی اصلی‌شان تماشا کنید. ضمن اینکه انواع پوشش‌های گیاهی داخل آب مثل مرجان‌ها و جلبک‌های دریای مختلف هم در این کشتی‌ها، بسیار تماشایی است.

جاهای دیدنی کیش
تنوع گونه‌های جانوری در آکواریم کیش یکی از جذابیت‌های آن است

جاهای دیدنی کیش نزدیک آکواریوم

در نزدیکی آکواریوم کیش می‌توانید به مراکز خرید و مجموعه‌های تفریحی و گردشگری مختلفی دسترسی داشته باشید؛

پارک دلفین‌ها

نزدیک‌ترین جاذبه گردشگری در نزدیک آکواریوم، پارک دلفین‌هاست که فقط یک کیلومتر با آن فاصله دارد. دیدن بازی دلفین‌ها و حرکات نمایشی‌ آن‌ها یکی از جذابیت‌های این مرکز است. این پارک، عنوان اولین دلفیناریوم ایران را دارد که حدود ۱۰ سال پیش در این جزیره ساخته شد.

علاوه‌بر دلفین‌ها در این مجموعه انواع شیر دریایی، گراز دریایی، فوک، پنگوئن و … نگهداری می‌شود.

اما جاذبه پارک دلفین‌ها به همین‌جا ختم نمی‌شود و باغ پرندگان هم یکی دیگر از بخش‌های است که می‌توانید در این مجموعه از آن بازدید کنید.

در دلفیناریوم کیش همچنین سالن‌های مختلفی برای سمینار، کنسرت و آمفی تئاتر طراحی شده است. ضمن اینکه در فضای سبز آن گونه‌های مختلف گیاهی مثل چندین مدل درخت اکالیپتوس هم وجود دارد.

پارک هنگام

برای قدم زدن در یکی از بزرگ‌ترین و بهترین پارک‌های جزیره زیبای کیش فاصله کمی با آکواریوم دارید. این پارک در خیابان فردوسی و نزدیک مرکز خرید پردیس قرار دارد که محلی مناسب برای استراحت و تفریح گردشگران و حتی ساکنان این جزیره (کیشوندان) بوده و افراد معمولا پس از خرید کردن برای استراحت وارد این پارک می‌شوند. پیست پارک و امکان کرایه دوچرخه، اسکوتر و موتور برقی از جمله امکانات آن است.

پارک آهوان

دیدن آهو از فاصله چند متری، می‌تواند خیلی هیجان انگیز باشد. پس با سفر به کیش این فرصت را از دست ندهید و به پارک آهوان بروید. مخصوصا اگر به آکواریوم کیش رفته‌اید، این پارک فاصله کمی با شما دارد.

بوستان یا باغ وحش پارک آهوان در انتهای خیابان فردوسی و در ضلع جنوبی پارک هنگام واقع شده است. پارک آهوان جزیره کیش، در حقیقت محل نگهداری حیوانات بوده و تنها باغ وحش جزیره زیبای کیش محسوب می‌شود. مساحت این باغ وحش در حدود ۲ هکتار تخمین زده شده و دارای ۱۷ قفس برای نگهداری حیوانات است.

پارک آهوان را می‌توان یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری کیش معرفی کرد که در سال ۱۳۸۰ ساخته شد. شیر، آهو، روباه، شغال، گوزن و اسب را می‌توان تنها برخی از حیوانات نگهداری شده در این باغ وحش به حساب آورد.

پارک آبشار

بوستان آبشار با طراحی فضایی متفاوت، حال و هوای مدیترانه‌ای را برای شما زنده می‌کند. این پارک دقیقا روبروی پارک هنگام قرار دارد و یکی از مکان‌های دیدنی بوده که بیشتر مسافران براب تفریح به آنجا می‌روند. پارک آبشار دارای آلاچیق‌های زیادی برای استراحت کردن است.

هچنین طراحی برکه‌ها و آبشارهای مصنوعی  باعث جذابیت و زیبایی این پارک شده است. یکی از ویژگی‌های جذاب پارک آبشار نسبت به سایر بوستان‌ها، نورپردازی فوق‌العاده و منحصر به فرد آن است که زیبایی را دوچندان می‌کند.

پارک آبشار کیش
پارک آبشار کیش

این پارک گزینه  مناسبی برای پیک نیک است که با وجود منقل‌های آماده می‌توانید، بدون درست کردن آتش و از بین بردن پوشش گیاهی از آن‌ها استفاده کنید.

مرکز خرید پانیذ

از پارک‌های مختلف نزدیک آکواریوم کیش که بگذریم، نوبت به مرکز خرید‌ها می‌رسد.  پاساژ پانیذ یکی از مراکز خریدی است که بین پردیس یک و دو و هایپرمارکت قرار گرفته است. این پاساژ یکی از قدیمی‌ترین‌های کیش است که در آن می‌توانید انواع و اقسام جنس‌ها را پیدا کنید. تمامی این اجناس قیمت مناسبی دارند و گزینه خوبی برای خرید در کیش هستند. این مرکز خرید در سال ۱۳۷۷ احداث و مساحت آن هم در حدود ۱۰ هزار متر مربع است. مرکز خرید پانیذ دارای ۲ طبقه و ۲۰۸ واحد تجاری و اداری است.

اسکله تفریحی کیش

در جزیره کیش، تفریح حرف اول را می‌زند، پس بعد از بازدید از آکواریوم بزرگ کیش می‌توانید به اسکله تفریحی که در نزدیکی آن قرار دارد، بروید.

این اسکله بیش از ۴۳۷ متر طول و ۱۰ هزار متر مربع مساحت دارد. اینجا می‌توانید برای ساعاتی ریلکس کنید و به صدای مرغ‌های دریایی با ترکیب موج‌های خلیج فارس گوش دهید. انواع تفریحات دریایی مثل ماهیگیری، غواصی، قایق سواری و… هم برای شما مهیا است.

در این اسکله می‌توانید پیاده‌روی کنید یا لذت رکاب زدن در کنار خلیج فارس را بچشید. تفریحات هوایی هم اینجا برای شما طراحی شده‌اند؛ بالن سواری جذاب‌ترین آن‌هاست که سخت از آن خواهید گذشت.

اسکله تفریحی کیش
اسکله تفریحی کیش

مراکز خرید نزدیک به آکواریوم کیش

پس از بازدید از آکواریوم کیش، خود را برای یک خرید حسابی آماده کنید. در نزدیکی این جاذبه دیدنی، مراکز خرید زیادی هست که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید:

 • مرکز اداری تجاری سارینا ۱
 • بازار زیتون کیش
 • پاساژ پردیس ۱
 • پاساژ پردیس ۲
 • مرکز تجاری کیش
 • بازار به‌کیش
 • بازارچه شهر چین
 • بازار عرب‌ها
 • مرکز خرید پانیذ
 • و…

معرفی تفریحات آبی کیش

در سایت‌ها و اسکله‌های تفریحی کیش، می‌توانید انواع تفریحات آبی را امتحان کرده و از آن‌ها لذت ببرید. تفریحاتی که از لحاظ تنوع و کیفیت در هیچ‌کجای دیگر ایران نظیرش را پیدا نخواهید کرد. جزیره کیش یک پکیج کامل از تفریحات آبی را در اختیار شما قرار می‌دهد که گاهی انتخاب از بین آن‌ها سخت می‌شود.

آکواریوم دریایی کیش
راهروی اصلی آکواریم کیش

از جمله تفریحات آبی مهیج در جزیره کیش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • غواصی
 • اسنورکلینگ
 • اسکوتر غواصی
 • جت اسکی
 • اسکی روی آب
 • پاراسل
 • شاتل
 • بنانا
 • فلای بورد
 • پدل برد
 • کایت بردینگ
 • قایق سواری
 • کشتی‌های تفریحی
 • بیگ بال

رزرو هتل در جزیره کیش و اجاره سوئیت و ویلا

در کیش می‌توانید انواع هتل‌، سوئیت و ویلا را با قیمت‌های مختلف پیدا کنید. بعضی از معروف‌ترین هتل‌های ایران در کیش هستند که با هتل‌های لوکس سایر کشورها برابری می‌کند.

سه هتل اقتصادی جزیره که در نزدیکی آکواریوم کیش واقع شده‌اند:
 • هتل پارسیان
 • هتل هلیا
 • هتل سیمرغ

در این حوالی همچنین سوئیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را رزرو کنید. اگر هم اهل هتل‌های لوکس هستید، در قسمت‌های مختلف جزیره می‌توانید انواع آن را پیدا کنید:

 • هتل داریوش
 • هتل ارم
 • هتل سارا
 • هتل پارمیس
 • هتل آرامیس پلاس
 • هتل شایگان
 • هتل پارمیدا

 

ورودی آکواریوم کیش
راهروی اصلی آکواریم کیش

 

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

آکواریوم جزیره کیش

 

امیدواریم از مطالعه این مطلب در سایت سفرنامه لذت برده باشید و نظر خود را در خصوص این مطلب بیان فرمایید.

باتشکر

منبع : سایت سفرنامه

همچنین ببینید

بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس و جاهای تفریی و تاریخی با عکس جنوب کشور ایران سرتاسر زیبایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *