خانه / آخر هفته کجا بریم / جاهای دیدنی تهران و بهترین مکان‌هایی که در سال ۱۴۰۰ می‌توانید ببینید

جاهای دیدنی تهران و بهترین مکان‌هایی که در سال ۱۴۰۰ می‌توانید ببینید

جاهای دیدنی تهران و بهترین مکان‌هایی که در سال ۱۴۰۰ می‌توانید ببینید

ببینید از این کاملتر هم میشه از مکان های دیدنی تهران نوشت ، بریم برای معرفی و امیدوارم این معرفی برای شما در آخر هفته ها مفید فایده باشه ، کلان‌شهر تهران بناهای تاریخی، جاهای دیدنی و مکان‌های تفریحی بسیاری دارد؛ آن‌قدر که ممکن است بعضی نقطه‌های مهم توریستی‌اش از چشم پنهان بماند یا در شلوغی‌های خیابان‌هایش گم شود. بیش‌تر مسافرهای تهران، برای انجام کارهای تجاری و اداری به این شهر سفر می‌کنند و بیش‌ترشان نمی‌دانند، جاهای دیدنی تهران مانند گنجینه‌ای در این شهر جا گرفته‌اند. گنجینه‌هایی که قطعاً دیدن‌شان بعد از یک روز شلوغ کاری، حسابی حال آدم را سرجایش می‌آورد.

 

در ادامه با معرفی مکان های دیدنی تهران از سایت سفرنامه همراه باشید.

 

خیابان ولیعصر ، از قدیمی‌ترین مکان‌های دیدنی تهران

مهم‌ترین خیابان تهران است که البته یکی از زیباترین خیابن‌های دنیا هم به شمار می‌آید. طول این خیابان حدود ۱۸ کیلومتر است و در دوره‌های مختلف تاریخ تهران همیشه در میان لیست اولین دیدنی‌های تهران دیده می‌شد. مثلا کتاب‌های تاریخی می‌گویند که شمال خیابان ولیعصر تفرجگاه خانواده‌ی پادشاهان قاجار بوده است. یکی از علت‌های این محبوبیت درخت‌های چنار کهنسالی است که از ابتدای ساخت خیابان تا امروز نمایی شگفت انگیز ایجاد کرده است.

مبدا و مقصد خیابان کجاست؟

این خیابان شمالی‌ترین و جنوبی‌ترین نقطه‌های تهران را به هم وصل می‌کند. میدان راه آهن نقطه‌ی ابتدایی و میدان تجریش آخرین مقصد خیابان ولیعصر است. این خیابان را می‌توان مرکز کافه‌های هنری تهران دانست.

راه‌های دسترسی: برای رسیدن به این محل می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی است در خط ۴ مترو و ایستگاه تئاتر شهر (ایستگاه چهارراه ولیعصر سابق) از قطار پیاده شوید.

همچنین اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید می‌توانید با انتخاب ایستگاه چهارراه ولیعصر واقع در خط ۴

خطوط اتوبوس‌رانی مثل خط راه‌آهن – تجریش، راه‌آهن – پارک‌وی و آزادی – تهرانپارس از جمله خطوطی هستند که اتوبوس‌های آنها از چهارراه ولیعصر عبور می‌کنند.

پارک های معروف خیابان ولیعصر

جاهای دیدنی تهران
مکان‌های دیدنی تهران

پارک ملت یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز

طبیعت خیابان ولیعصر و لذت بردن از آن تنها در قدم زدن در پیاده‌روی خیابان ولیعصر با درختان بلند قامتش خلاصه نمی‌شود. پارک های این خیابان آنقدر محبوب و مهم هستند که بدون هیچ تردیدی باید از آن‌ها دیدن کنید. پارک ملت را می‌توان بزرگ‌ترین پارکی دانست که در مسیر خیابان ولیعصر قرار گرفته است. این پارک قدیمی از مهم ترین جاهای دیدنی تهران است که در تقاطع اتوبان نیایش و ولیعصر قرار دارد. شگفتی های پارک از همان ابتدا پیش روی شماست. در ورودی با المان‌های شهری و مجسمه‌های مختلف تزئین شده است. فضای پارک مناسب عکاسی است و به ویژه در فصل پاییز و در اوج برگریزان بهترین لوکیشن برای عکس‌های شما است. پردیس سینمایی ملت نیز در این پارک قرار دارد.

جاهای دیدنی تهران
پارک ملت | جاهای دیدنی تهران در پاییز

راه‌های دسترسی: بهترین مسیر برای رسیدن به پارک ملت استفاده از خط هفت اتوبوس‌های BRT (تندرو) است. باید در ایستگاه نیایش یا پارک ملت از اتوبوس پیاده شده و قدم زنان به پارک بروید. خط هفت شامل اتوبوس های مسیر چهارراه پارک وی به راه آهن و تجریش به راه آهن می شود.همچنین از میدان ونک سوار تاکسی های تجریش شده و روبه روی پارک پیاده شوید، توجه داشته باشید که خیابان ولیعصر از پارک وی به سمت جنوب یک طرفه است و تنها با اتوبوس های BRT می توان به سمت جنوب خیابان رفت.

جاهای دیدنی تهران

پارک ساعی ، پارکی بی‌نظیر در بین جاهای دیدنی تهران

فستیوال درختان سرو تهران را می‌توانید در پارک ساعی ببینید. این پارک از جاهای دیدنی تهران و یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پارک‌‌های تهران است که در بخشی از آن، که به باغ ژاپنی معروف است، پرندگان نگهداری می‌شوند.در این پارک از امکانات تفریحی مانند زمین بازی، زمین اسکیت، زمین تنیس روی میز، فضای سبز و آلاچیق نیز استفاده کنید.

جاهای دیدنی تهران
پارک ساعی از جاهای دیدنی تهران

راه‌های دسترسی: برای رسیدن به پارک ساعی می‌توانید از اتوبوس‌های خط راه‌آهن – تجریش یا راه‌آهن – پارک‌وی استفاده کنید و در یکی از ایستگاه‌های «آبشار» یا «پله سوم» از اتوبوس پیاده شده و به پارک ساعی برسید. همچنین می‌توانید با تاکسی از سراسر تهران به میدان ونک رفته و با اتوبوس‌های یاد شده با طی کردن ۳ ایستگاه به سمت جنوب به ایستگاه «آبشار» برسید و به پارک ساعی بروید.

باغ موزه سینما تهران باغی دیدنی در بین جاهای دیدنی تهران در پاییز

در خیابان ولیعصر و نرسیده به میدان تجریش باغ قدیمی و زیبایی وجود دارد که در انتهای آن عمارت تاریخی قرار گرفته است. باغ فردوس یکی از معروف‌ترین باغ‌های تهران است که امروزه به همراه عمارت آن به باغ موزه سینما تغییر کاربری داده و یکی از جاهای دیدنی تهران . قدم زدن در پاییز این باغ را از دست ندهید.

جاهای دیدنی تهران

بازار تجریش، رنگی‌ترین بازار تهران | از بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز

بازار تجریش جاهای دیدنی تهران
بازار تجریش تهران ، خرید به سبک سنتی

تجربه‌ی گشت زدن در بازار یکی از لذت بخش‌ترین تجربه‌هایی است که در هر شهر می‌توانید داشته باشید. اما بازار تجریش را می‌توان یکی از جاهای دیدنی تهران داسنت که گردشگری ‌ترین نقطه‌ی تجاری این شهر نیز محسوب می‌شود. حتی اگر قصد خرید ندارید دیدن این نقطه از شهر می‌تواند حالتان را زیر و رو کند. تجریش همیشه یکی از اولیت‌های اصلی در لیست مکان‌های دیدنی تهران برای بازدید و خرید بوده است.

چرا به بازار تجریش برویم؟

علاوه بر جذابیتی که معماری قدیمی و حجره‌های گنبدی شکل این بازار می‌تواند برای شما داشته باشد، دیدن رنگ‌ها و زیبایی‌های مواد غذایی شما را به وجد خواهد آورد. این بازار نمایشگاهی است از مواد غذایی، سبزیجات و میوه‌هایی که با نظم و زیبایی و با طراوت بی انتها کنار هم چیده شده‌اند. علاوه‌بر این می‌توانید اشیایی مانند چینی، ترمه و ظروف مسی را برای سوغات و یادگاری خریداری کنید.

نشانی: تهران، میدان تجریش

راه‌های دسترسی: برای دسترسی به بازار تجریش می‌توانید از مترو تهران استفاده کنید. باید در آخرین ایستگاه خط یک مترو؛ ایستگاه تجریش از قطار پیاده شده و پس از خروج از خروجی جنوبی ایستگاه با پنج دقیقه پیاده‌روی در خیابان شهرداری به سمت غرب به ورودی بازار تجریش برسید. همچنین می‌توانید از تاکسی‌هایی که از تمام نقاط شهر مانند پایانه شهید نظری در میدان آزادی، به میدان تجریش تردد می‌کنند استفاده کنید. اگر قصد سفر با اتوبوس به بازار تجریش را دارید می‌توانید از خط BRT راه‌آهن – تجریش استفاده کنید و یا در این فهرست ایستگاه تجریش از خط یک مترو را انتخاب کرده و از اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش تردد می‌کنند با خبر شده و از آن‌ها استفاده کنید.

برج آزادی ، تصویر تهران قدیم

جاهای دیدنی تهران
برج آزادی| نماد تهران جدید و قدیم

از گذشته تا امروز، خیلی‌ها تهران را با برج یا «میدان آزادی» می‌شناسند؛ برجی که در سال ۱۳۴۹ شمسی ساخته شده و به‌خاطر قرار گرفتن در ورودی غربی شهر و همین‌طور نزدیکی به پایانه‌ی مسافربری غرب، اولین بنایی است که نظر مسافران جاده‌های غربی تهران را به خود جلب می‌کند. این بنای معروف، امکانات مختلفی مثل سالن نمایش، نگارخانه، کتابخانه، موزه و… دارد. برج آزادی در لیست بهترین جاهای دیدنی تهران در شب است که نمای فوق‌العاده‌ای نیز دارد.

نشانی: میدان آزادی.

قیمت بلیط: ۸ هزار تومان

راه‌های دسترسی: برای دسترسی به برج آزادی می‌توانید از متروی خط چهار استفاده کنید. پس از خروج از ایستگاه مترو با کمی پیاده روی به میدان می‌رسید. همچنین از پایانه‌های تاکسی‌رانی و خطوط BRT به این میدان می‌رسید.

برج میلاد ، نمادی از تهران جدید

جاهای دیدنی تهران
برج میلاد | جاهای دیدنی تهران

یکی از جاهای دیدنی تهران که خوراک جوان‌ترهاست، «برج میلاد» است که در سال ۱۳۸۷ شمسی ساخته شد تا نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران را تامین و در عین‌حال عنوان «بلندترین برج ایران» و «ششمین برج بلند مخابراتی جهان» را از آن خود کند. امروز همه‌ی مردم ایران برج میلاد را می‌شناسند، به‌خصوص که در این برج خدمات متنوعی در زمینه‌های تجاری، رستوران، مرکز همایش، خدمات گردشگری و تفریحی و… ارائه می‌شود.

نشانی: بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنارگذر اختصاصی برج میلاد.

راه‌های دسترسی: برای دسترسی به برج میلاد خود را با اتوبوس و تاکسی خود را به بزرگراه همت و بیمارستان میلاد برسانید. از اینجا می توانید دوباره تاکسی هایی را به سمت گیت ورودی برج میلاد می رسانند. درون محوطه باید ۳۰۰ مسیر پیاده روی کنید تا به ابتدای محوطه برج برسید. با وسیله شخصی می توانید از یکی از مسیرهای زیر خود را به برج میلاد تهران برسانید:

بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت، کنار گذر اختصاصی برج میلاد
بزرگراه حکیم غرب، بعد از بزرگراه چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد
بزرگراه همت شرق، خروجی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد

موزه‌ هنر‌های معاصر ، نمایشگاهی از هنر نو

موزه‌ی هنرهای معاصر| جاهای دیدنی تهران
موزه‌ی هنرهای معاصر| خانه‌ی بزرگ‌ترین گنجینه‌ی هنر مدرن خارج از اروپا و آمریکا

موزه‌ هنرهای معاصر تهران، از معروف‌ترین جاهای دیدنی تهران و موزه‌های هنری ایران است که بزرگ‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن خارج از اروپا و آمریکای شمالی را در دل خود جا داده است. این موزه مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه‌ی مهم هنر نوگرا در دنیاست و ۹ گالری دارد: ۳ نمایشگاه شامل بیش از ۴ هزار اثر از نقاشان و هنرمندان ایران و جهان در گنجینه‌ی دایمی موزه و ۶ گالری که به نمایشگاه‌های موقتی و فصلی اختصاص دارد. موزه‌ی هنرهای معاصر یکی از آن مکان‌های دیدنی تهران است که دوست‌داران هنر گهگاه برای عوض شدن حال‌شان باید راهی‌اش شوند. فقط یادتان باشد این موزه روزهای تعطیل باز نیست و حتما قبل از عازم شدن از باز بودنش مطمئن شوید.

نشانی: خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله.

قیمت بلیط: ۵ هزار تومان

راه‌های دسترسی: برای دسترسی به موزه هنرهای معاصر تهران می‌توانید در ایستگاه مترو میدان انقلاب اسلامی در خط ۴ مترو تهران از قطار پیاده شده و از آنجا با تاکسی در خیابان کارگر شمالی به پارک لاله و ورودی موزه هنرهای معاصر برسید که مسیر نسبتا کوتاهی دارد. همچنین، اتوبوس‌های مسیر میدان آزادی – میدان هفت تیر و میدان آزادی – میدان ولیعصر در ضلع جنوبی پارک لاله ایستگاه دارند و از آنجا با پنج دقیقه پیاده‌روی به موزه می‌رسید. اگر قصد استفاده از تاکسی دارید می‌توانید از تاکسی‌هایی استفاده کنید که از بلوار کشاورز، خیابان فاطمی و خیابان کارگر شمالی تردد می‌کنند. از میدان ولیعصر، میدان دکتر فاطمی، میدان هفت تیر و انقلاب اسلامی به ورودی‌های مختلف اطراف پارک لاله تاکسی تردد می‌کند و می‌توانید پس از پیاده شده شدن از تاکسی به سمت موزه هنرهای معاصر بروید.

تئاتر شهر ، پاتوق هنرمندان تهرانی

تئاتر شهر| از زیباترین سالن‌های تئاتر ایران
تئاتر شهر | از زیباترین سالن‌های تئاتر ایران

تئاتر شهر، تنها سالن نمایش بدون حصار ایران است که در دل «پارک دانشجو» تهران جا خوش کرده و با معماری بی‌نظیرش بازدیدکننده‌های بسیاری را سمت خودش می‌کشد. ساختمان تئاتر شهر، شکلی دایره‌وار دارد و در ساختمانش ترکیبی جالب از کاشی و آجر به‌کار رفته که از «برج طغرل» در شهر ری الهام گرفته و همچنین معماری تماشاخانه‌های ایرانی را تداعی می‌کند.

مجموعه‌ی تئاتر شهر،به عنوان یکی از جاهای تفریحی تهران ، شامل تالار اصلی، «‏تالار چهارسو»، «تالار قشقایی»، «تالار سایه» و کارگاه نمایش است که به‌همراه سالن انتظار، کافه‌تریا، کتاب‌خانه، مرکز اسناد، کتاب‌فروشی و بخش‌های دیگر، یکی از بهترین مجموعه‌های فرهنگی و هنری تهران را پدید آورده است. اگر دل‌تان می‌خواهد در سفر به تهران یک تئاتر خوب را ببنید، تئاتر شهر را از دست ندهید. علاوه بر این‌که ممکن است خوش شانس باشید و یکی دو نفر از بازیگرهای محبوب‌تان را هم در یکی از زیباترین جاهای دیدنی تهران از نزدیک ملاقات کنید.

نشانی: چهارراه ولی‌عصر.

راه‌های دسترسی: بهترین راه دسترسی به تئاترشهر تهران، استفاده از مترو است. به وسیله‌ی خط چهار مترو می‌توانید به ایستگاه تئاتر شهر برسید.

کاخ موزه‌ سعدآباد ، جست‌و جو در حیاط تاریخ

جاهای دیدنی تهران کاخ موزه سعدآباد
کاخ موزه‌ سعدآباد | یکی از زیباترین کاخ‌های سلطنتی ایران

یکی از جاهای دیدنی تهران که می‌‌تواند یک روز تعطیل را به یک روز به‌یاد ماندنی تبدیل کند، «کاخ موزه‌ سعدآباد» است. مجموعه‌ی فرهنگی و تاریخی سعدآباد، مجموعه‌ی عمارت‌ها و کاخ‌های خاندان «پهلوی» است که در «دربند»، یکی از خوش‌آب‌و‌هواترین مناطق تهران ساخته شده است. این مجموعه حدود ۱۸۰ هکتار جنگل طبیعی، چشمه‌سار، قنات، باغستان، گل‌خانه و… دارد و چهار دوره‌ی تاریخی قاجار، پهلوی اول، پهلوی دوم و پس از انقلاب اسلامی را به چشم دیده است. بعد از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷، این مجموعه به شکل موزه درآمد. کاخ فعلی «ریاست جمهوری» در جوار این مجموعه قرار دارد و از کاخ «ملکه‌ی مادر» نیز برای پذیرایی از مهمانان خارجی دولت استفاده می‌شود.

نشانی: خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری.

قیمت بلیط: ۲ هزار و ۵۰۰ تومان

راه‌های دسترسی: سعدآباد دو درب ورودی اصلی دارد:

درب دربند:

وسیله نقلیه عمومی: هر جای تهران که هستید با متروی خط ۱ به آخرین ایستگاه آن (تجریش) بیایید. با استفاده از اتوبوس های خطوط مختلف نیز می‌توانید به میدان تجریش بیایید. میدان تجریش (ابتدای خیابان جعفری) و میدان قدس (جنب ایستگاه مترو) تاکسی‌هایی برای رسیدن به میدان دربند دارند.

خودرو شخصی: از میدان تجریش خیابان دربند (ضلع شمالی میدان) را تا انتها بالا بیایید تا به میدان دربند برسید. مجموعه فاقد پارکینگ است و شما باید در میدان و یا اطراف آن خودرو خود را پارک کنید.

درب زعفرانیه:

وسیله نقلیه عمومی: هر جای تهران که هستید با متروی خط ۱ به آخرین ایستگاه آن (تجریش) بیایید. با استفاده از اتوبوس‌های خطوط مختلف نیز می‌توانید به میدان تجریش بیایید. میدان تجریش تا ورودی زعفرانیه سعدآباد فاقد خطوط تاکسی رانی مستقیم است. باید درضلع غربی میدان تجریش (خیابان شهید ملکی) تاکسی‌های آصف یا اسدآباد را سوار شوید و سر خیابان شهید طاهری پیاده شوید. سپس باید حدود ده دقیقه تا سعدآباد پیاده بیایید.

خودرو شخصی: از میدان تجریش به خیابان ولیعصر وارد شوید. خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه سابق) درسمت راست شماست. آن‌را تا انتها بیایید. بعد از چراغ قرمز دست راست وارد خیابان شهید طاهری شده و آن را نیز تا انتها بیایید. مجموعه فاقد پارکینگ است و شما باید در خیابان‌های اطراف خودرو خود را پارک نمایید.

پیشنهاد ویژه: اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنید و در ابتدای ورود نیاز به مراجعه به واحد روابط عمومی و یا حراست ندارید، ورودی دربند برای شما راحت تر خواهد بود.

اگر از خودرو شخصی استفاده می‌کنید در خیابان‌های اطراف درب زعفرانیه جای پارک راحت تر پیدا می‌کنید.

موزه‌ جواهرات ملی ایران ، درخشان‌ترین موزه ایران در بین جاهای دیدنی تهران

جاهای دیدنی تهران
موزه‌ جواهرات ملی | از جاهای دیدنی تهران

خزانه‌ی فعلی موزه‌ جواهرات ملی ایران، یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی‌ تهران و ایران است! در این موزه، جواهرات سلطنتی مربوط به دوره‌های «صفوی»، «افشار»، قاجار و پهلوی به نمایش گذاشته شده است؛ جواهرات معروفی مثل «الماس دریای نور»، «جقه‌ی نادری»، تاج «فرح پهلوی»، تاج «کیانی»، «کره‌ی جواهرنشان»، «تخت طاووس»، «تخت نادری» و… در این موزه منتظرتان هستند. موزه‌ی جواهرات ملی ایران در حال حاضر به‌عنوان خزانه‌ در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی است.

نشانی: خیابان فردوسی، مقابل سفارت ترکیه.

قیمت بلیط: ۶ هزار تومان

راه‌های دسترسی: برای دسترسی به موزه جواهرات ملی می‌توانید از اتوبوس های خط جمهوری-بهارستان استفاده کنید و در تقاطع خیابان جمهوری و فردوسی پیاده شوید و با چند دقیقه پیاده روی به ساختمان بانک مرکزی و خزانه برسید.

همچنین نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به خزانه ملی ایستگاه مترو امام خمینی است. از هر ایستگاه مترو تهران که سوار خط شوید، باید خود را به این ایستگاه برسانید. از ایستگاه که بیرون آمدید راه خیابان فردوسی را در پیش بگیرید و بعد از چند دقیقه پیاده روی می‌توانید به ساختمان بانک مرکزی و خزانه برسید.

باغ‌ گیاه‌شناسی ، گشت و گذار در هفت اقلیم

باغ‌ موزه‌ی گیاه‌شناسی | جاهای دیدنی تهران
باغ‌ گیاه‌شناسی | تفریح و طبیعت باهم در تهران

باغ گیاه‌شناسی ملی ایران، یکی از جاهای دیدنی تهران و بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی جهان و شامل ۳ هزار گونه از گیاهان درختچه‌ای، بوته‌ای و درختی است؛ یک باغ با طبیعتی خیره‌کننده و گیاهان جورواجوری که از سراسر ایران و جهان یک‌جا جمع شده‌اند. اگر اهل طبیعت و گل و گیاهید، در سفر به تهران، فراموش نکنید که باغ گیاهشناسی یکی از جاهای تفریحی تهران است که از گشتن در آن لذت خواهید بود. فقط یادتان نرود چون این باغ بیرون از شهر قرار گرفته، برای دیدنش دست‌کم نصف روز زمان می‌خواهید. همین‌طور بهترین فصل دیدن باغ، بهار است.

نشانی: اتوبان تهران-کرج، خروجی پیکان‌شهر، آزادشهر،۲۰ متری سرو آزاد، بلوار باغ گیاه‌شناسی ملی ایران.

قیمت بلیط: ۱۰ هزار تومان

راه‌های دسترسی:

۱-بزرگراه تهرانکرج،خروجی پیکانشهر،شهرک سرو آزاد ،خیابان شهید گودرزی،خیابان هشتم غربی.

۲-ایستگاه مترو ایران خودرو، شهرک سروآزاد،خیابان شهید گودرزی،خیابان هشتم غربی.

مجموعه‌ ورزشی انقلاب ، ورزش به سبک تهران

جاهای دیدنی تهران
مجموعه‌ انقلاب | اهالی ورزش و تندرستی خوب آن را می‌شناسند

مجموعه‌ ورزشی انقلاب را به‌خاطر موقعیت جغرافیایی ویژه و هوای پاکش، «نگین سبز تهران» نامیده‌اند. این مجموعه ۱۰ هزار متر مربع فضای فرهنگی و ۶۰ هکتار فضای سرپوشیده و روباز ورزشی دارد. این مجموعه کامل‌ترین امکانات را در رشته‌های «گلف»، «تنیس»، «اسکواش»، «والیبال»، «بسکتبال»، «فوتبال»، «شنا»، «سونا»، «بدن‌سازی»، «کارتینگ» (ماشین‌سواری)، ماهی‌گیری و ورزش‌های رزمی در اختیار علاقه‌مندان این ورزش‌ها می‌گذارد. «جاده‌ی تندرستی» به طول حدود ۲ هزار و ۵۰۰ متر از زیباترین بخش‌های مجموعه‌ی ورزشی انقلاب است که مثل نواری به‌دور زمین‌های زیبای گلف آن می‌پیچد.

نشانی: ونک، خیابان سئول.

قیمت بلیط: ۱۴ هزار تومان (مهمان داخلی) / ۲۱ هزار تومان (مهمان خارجی)

راه‌های دسترسی: برای دسترسی به باشگاه انقلاب می‌توانید از متروی شهید صدر استفاده کنید.

بازار تهران ، نماد فرهنگ پایتخت نشینان

جاهای دیدنی تهران
بازار تهران | نبض اقتصاد ایران از جاهای دیدنی تهران

بازار تهران از قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و در عین حال، زنده‌ترین بناهای تهران است که همیشه پر است از خریدار و فروشنده و گردشگر. بنای اولیه‌ی بازار مربوط به سال‌های ۹۰۰ تا ۹۲۰ هجری شمسی است. بخش‌های قدیم بازار تهران با سقف‌هایی به‌ شکل طاق و گنبد ساخته شده و روشنایی این قسمت از بازار، از روزنه‌هایی که در گنبدهای آجری وجود دارد، تأمین می‌شود. مجموعه‌ی بازار تهران، همچنان به‌عنوان یکی از فعال‌ترین قطب‌های اقتصادی تهران شناخته می‌شود. اگر دل‌تان یک خرید ارزان و به‌صرفه می‌خواهد، بازار تهران را فراموش نکنید. فقط یادتان باشد بازار روزهای تعطیل، باز نیست. این بازار در فهرست جاهای دیدنی تهران قرار دهید و از آن بازدید کنید.

همین‌طور «کاخ گلستان»، از دیدنی‌ترین کاخ موزه‌ها و جاهای تفریحی تهران ، چسبیده به بازار ساخته شده است و می‌تواند در سفر به تهران، طی یک صبح تا عصر هم کاخ گلستان را ببینید و هم بعد از نوش‌جان کردن یک چلوکباب حسابی در رستوران «مسلم»، «نائب» یا «شرف الاسلام» بازار، بروید سراغ خرید سوغاتی‌های به‌صرفه و جورواجور.

نشانی: خیابان ۱۵ خرداد.

راه‌های دسترسی: دسترسی با مترو به بازار تهران به وسیله خط یک، تجریش – کهریزک از ایستگاه‌های خیام و ۱۵خرداد می‌توانید به بازار بروید.

دسترسی با تاکسی به بازار تهران اغلب پایانه‌های بزرگ تاکسی مانند صادقیه و آزادی، خطی برای بازار تهران دارند.

بوستان جمشیدیه ، کوه‌نوردی همراه با خوش‌گذرانی در جاهای دیدنی تهران

جاهای دیدنی تهران
بوستان جمشیدیه | از معروف‌ترین بوستان‌های تهران

«بوستان جمشیدیه» یا «پارک سنگی جمشیدیه»، معماری متفاوتی نسبت به پارک‌های دیگر تهران دارد. در این پارک یک آبشار مصنوعی، یک حوض زیبا و تعدادی سازه‌های هنری تجسمی قرار دارد. کفپوش‌های سنگی ناهموار بوستان جمشیدیه، طبیعت بوستان‌های جنگلی را تداعی می‌کند و تخته‌سنگ‌های تغییرشکل یافته هم حیوان‌های مختلف را به ذهن می‌آورند. بالای پله‌های پشت آبشار و در طبقه‌های بالایی پارک، چشم‌انداز زیبا از شهر تهران انتظار‌تان را می‌کشد. نگارستان جمشیدیه، آمفی‌تئاتر، برکه، آلاچیق، قفس پرندگان، تندیس‌های جورواجور با مفهوم‌های مختلف طبیعی و فرهنگی و عرفانی، رستوران، آب‌نما و سرویس بهداشتی، از دیگر امکانات بوستان جمشیدیه است. پارک جمشیدیه از آن جاهای دیدنی تهران است که هوایش خوراک پیاده‌روی ۲ نفره و جمعی است؛ پس تاکید می‌کنیم که تنها نروید.

نشانی: خیابان شهید باهنر (نیاوران)، خیابان فیضیه، خیابان امیدوار.

راه‌های دسترسی: برای رسیدن به پارک جمشیدیه باید اول خود را به میدان تجریش برسانید. برای این کار می‌توانید در ایستگاه مترو تجریش در خط یک مترو از ایستگاه خارج شوید یا با بی‌آر‌تی‌های مسیر میدان راه‌آهن – تجریش و تاکسی‌هایی که از سراسر شهر به میدان تجریش می‌روند استفاده کنید. از میدان تجریش هم می‌توانید با تاکسی‌هایی که از سمت میدان قدس به پارک جمشیدیه می‌روند به پارک برسید. همچنین در خیابان نیاوران می‌توانید از خیابان فیضیه و امیدوار به پارک جمشیدیه برسید.


 

دربند و درکه ، ییلاق‌هایی خوش آب و هوا

اگربه دنبال فهرست کردن اسامی جاهای دیدنی تهران هستید، دربند و درکه را فراموش نکنید. با توسعه‌ی تهران و از بین رفتن باغ‌های شهر، گذراندن ساعاتی در منطقه‌ای مانند دربند، شما را با خاطرات تهران گره می‌زند و فرصت این را دارید که یک نفس عمیق بکشید. کوچه پس کوچه‌های دربند با آن خانه‌های کوچک و بزرگ ویلایی، سرشاژ از انرژی های خوبی است که خستگی را از شما می‌گیرند. بازدید از این منطقه را از دست ندهید.

جاهای دیدنی تهران
درکه یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران

راه‌های دسترسی: باید خود را به میدان تجریش برسانید.  شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های خط بی آر تی (تندرو) راه آهن – تجریش و یا با خط یک متروی شهری (خط کهریزک-تجریش) و یا تاکسی‌های درون شهری به این میدان برسید. از آنجا هم می‌توانید با تاکسی‌های خط دربند-تجریش راه خیابان دربند را در پیش بگیرید و در میدان سربند از ماشین پیاده شوید.

درکه از دیگر جاهای دیدنی تهران است که جذابیتی تفریحی دارد. اگر اهل پیاده روی و کوهنوردی هستید، درکه را از دست ندهید. در این مسیر، صدای رودخانه با شماست و آسمان بالای سرتان آبی و پاک است. در مسیر پیاده روی‌تان ، شکم گردی را فراموش نکنید و از محلی‌های خرید کنید.

راه‌های دسترسی: نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به درکه، ایستگاه میدان تجریش در انتهای خط یک (خط قرمز تجریش-کهریزک) است. پس از پیاده شدن از این ایستگاه، با تاکسی، اتوبوس یا مینی بوس می‌توانید خود را به درکه برسانید.

همچنین می‌توانید از خط ۴ اتوبوس های تندروی بی آر تی (ترمینال جنوب-   پایانه پارک وی) یا خط ۱ اتوبوس های تندرو (راه آهن- تجریش) استفاده کنید. در ایستگاه پارک وی پیاده شده و به سمت نمایشگاه بین المللی حرکت کنید. در کنار پمپ بنزین ولنجک (کنار نمایشگاه بین المللی) تاکسی‌هایی برای رسیدن به درکه هست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کاخ گلستان | از بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز

جاهای دیدنی تهران
جاهای دیدنی تهران | کاخ گلستان

کاخ گلستان مجموعه‌ای فاخر و ارزشمند در میان جاهای دیدنی تهران است. این کاخ وسیع که آثار تاریخی بسیاری را در قلب خود نگهبانی می‌کند. این اثر از دوران صفوی در تهران، شروع به رشد کرد اما چندان مشهور نبود. اوج بر زبان افتادن این مجموعه در زمان حکومت زندیه بود. اما با روی کار آمدن خاندان قاجار، و انتخاب تهران به‌عنوان پایتخت، رفته رفته به شکوه و زیبایی این اثر افزوده شد و در هر دوره‌ای بخشی تازه به آن اضافه شد. در زمان ناصرالدین شاه نیز نشانه‌هایی از معماری اروپایی به بنای کاخ گلستان ملحق شد. این اثر شگفت‌انگیز در دوم تیرماه ۱۳۹۲ خورشیدی و در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوجبه عنوان میراث بشری از جانب یونسکو به ثبت رسید.

میدان حسن آباد ، هشت گنبدان با شکوه

جاهای دیدنی تهران
جاهای دیدنی تهران

میدان حسن آباد یکی از خاص‌ترین میدان های تهران است. این میدان با معماری ویژه‌ی خود چشم همه‌ی مردم شهر و مسافران را متعجب می‌کند. میدان حسن آباد که اسامی مختلفی را داشته چهارگوشه‌ای است دلربا. نام نهایی میدان هم‌نام با وارث اراضی آن، یعنی حسن فرزند میرزا یوسف آشتیانی است. از نام‌‎های قبلی این میدان می‌توان به این موارد اشاره کرد: میدان ملک‌المتکلمین، میدان هشت گنبد، میدان پهلوی و میدان ۳۱ شهریور اشاره کرد. ساخت و سازهای مختلفی در دوره‌های متفاوت در شکل این بنا رخ داد. در نهایت با همت شهرداری و سازمان میراث فرهنگی شکل امروزی آن ثابت ماند.

راه‌های دسترسی: دسترسی به این میدان از طریق متروی حسن آباد به راحتی ممکن است.

کاخ نیاوران ، خاطرات قجر تا پهلوی

کاخ نیاوران | از بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز
کاخ نیاوران | از بهترین جاهای دیدنی تهران در نوروز

مجموعه‌ی نیاوران در ابتدا کاخ کوچکی بود که در نزدیکی روستای گُرده به بنا شد. این کاخ در زمینی ساخته شد که پیش از آن نیزار بود. به همین دلیل کاخ نی‌آوران نام گرفت. باغ ییلاقی فتحعلی شاه، اولین بنای ساخته شده در این مجموعه بود. بنای کوشک احمد شاهی آخرین ساختمان به جا مانده از قجر در نیاوران است. پس از به روی کارآمدن خاندان پهلوی، محمد رضا شاه دستور بنای کاخ نیاوران را صادر کرد. این اثر در سال  ۱۳۴۶ به اتمام رسید.  کاخ نیاوران محلی برای زندگی پادشاه و فرزندانش بود و تا روزهای آخر هم آن‌ها در همین مکان سکونت می‌کردند. پس از انقلاب و با گذشت چند سال، درهای کاخ برای بازدید عمومی گشوده شد. این کاخ در حال حاضر به موره تغییر کاربری داده است. کاخ نیاوران از زیباترین جاهای دیدنی تهران است.

راه‌های دسترسی:

۱- با استفاده از مترو می‌توانید به تجریش بروید و از آنجا با تاکسی و اتوبوس به نیاوران بروید.

۲- از خط بی آر تی راه آهن-تجریش استفاده کنید و خودتان را به تجریش برسانید و با استفاده از وسایل نقلیه دیگر به نیاوران برسید.

۳-پایانه های تاکسیرانی دارای تاکسی هایی به مقصد تجریش هستند. می‌توانید از طریق آنها به تجریش و سپس با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به نیاوران بروید.

موزه مقدم ، خانه‌ای برای لحظاتی صمیمی

اگر در میان جاهای دیدنی تهران به دنبال جایی برای گذراندن لحظه‌هایی آرام هستید، ما به شما خانه مقدم را پیشنهاد می‌کنیم. این خانه تاریخی که یکی گرانقیمت ترین خانه‌های خاورمیانه محسوب می‌شود، میراث خاندان مقدم است. آخرین ساکن این خانه، محسن مقدم و همسرش بودند و پس از آن خانه به وقف دانشگاه تهران درآمد. این خانه در حال حاضر کاربری موزه دارد و عموم مردم می‌توانند از آن بازدید کنند. خانه موزه مقدم ترکیبی از معماری ایرانی و المان‌های اروپایی است. بازدید از این خانه شما را به جهان خیال می‌برد. این فرصت را از دست ندهید.

راه‌های دسترسی: بهترین راه دسترسی به این موزه از طریق مترو حسن آباد است.

عمارت مسعودیه ، گردشی در تاریخ قاجار

عمارت مسعودیه | از جاهای دیدنی تهران
عمارت مسعودیه | از جاهای دیدنی تهران

راه رفتن در میدان بهارستانِ تهران، آشوب روزهایی که بر شهر گذشته است را برملا می‌کند. بسیاری از بناهای تاریخی مانند ساختمان مجلس شورای ملی (مجلس دوره مشروطه) و مجلس شورای اسلامی در اطراف این میدان قرار دارند. این میدان تنها یک محیطِ دایره‌ایِ گل‌کاری شده در وسطِ خیابان نیست، بلکه وجود مهم‌ترین بناهای تهران در گوشه‌ گوشه‌اش، آن را به یکی از باشکوه‌ترین مناطق دیدنی تهران تبدیل کرده است. یکی از مهم‌ترین این بناها، عمارت مسعودیه‌ست که با ورود به آن، احساس می‌کنید به زمان قاجار رفته‌اید. این بنا در زمان قاجار و به دستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل‌السلطان، ساخته شد. حال و هوای صبح یا عصرِ عمارت مسعودیه و قدم زدن در حیاطش، همان چیزی است که از گردشِ یک روزه در پایتخت انتظار دارید.

وقتی از در عمارت داخل می‌روید، در دو طرف پیاده‌رویِ سنگ‌فرش شده، درختان بلندی را می‌بینید که نوک برگ‌هایشان به هم می‌رسد و آسمان را شبیه روزنه روشنی نشان می‌دهند که هوا را به جریان می‌اندازد. این عمارت که یکی از جاهای دیدنی تهران است ، پنج عمارت دارد که هرکدامشان، مملو از گچ‌بری، کاشی‌کاری، خطاطی، نقاشی دیواری و به طوری کلی تزئینات نفیس، تقسیم‌بندی‌های فضایی و عملکردهای متنوع است. عمارت مسعودیه یکی از دیدنی های تهران در هر فصلی است، خصوصا فصلِ پاییز. پاییزِ این عمارت، شکوه و شِکوه روزهای گذشته را در رنگ‌های گرم و سردش منعکس می‌کند و لذت دیدنش وصف نشدنی است.

نشانی: تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به بهارستان، خیابان ملت، تقاطع خیابان اکباتان

راه‌های دسترسی: اگر دوست دارید با مترو از این مکانِ دیدنی بازدید کنید، باید با خط ۲ مترو به ایستگاه ملت بروید و بعد از خارج شدن از ایستگاه، در خیابان ملت به سمت خیابان اکباتان که ورودیِ عمارت در این خیابان است، به مسیرتان ادامه دهید.

البته شما می‌توانید یک ایستگاه قبل از ملت، یعنی بهارستان، از مترو پیاده شوید و به سمت ضلع جنوب غرب میدان بهارستان حرکت کنید تا به عمارت مسعودیه برسید. این یکی از ارزان‌ترین و راحت‌ترین راه‌های دسترسی به عمارت است.

یکی دیگر از راه‌های رفتن به این جاذبه گردشگری، استفاده از اتوبوس‌هایی‌ست که در میدان بهارستان توقف می‌کنند. یکی از آنها، خط اتوبوس‌های میدان بهارستان-میدان جمهوری است.

ساعت بازدید: شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب از این مکان دیدن کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از رفتن با شماره

۰۲۱-۳۳۹۹۲۰۱۲ تماس بگیرید تا از ساعت‌های دقیق بازدید اطلاع پیدا کنید.

پل طبیعت از مکان‌های دیدنی تهران با نمایی متفاوت از پایتخت

پل طبیعت تهران | از جاهای دیدنی تهران
پل طبیعت تهران | از جاهای دیدنی تهران

شاید بتوان گفت احداث پل طبیعت در سال‌های اخیر، یکی از بهترین تصمیمات شهرسازی بوده است. این پل زیبا بر فراز اتوبان مدرس قرار دارد و پارک طالقانی در شرق و پارک آب و آتش در غرب را به هم متصل می‌کند. همه ما پل‌هایی که محل عبور و مرور ماشین‌ هستند را به وفور دیده‌ایم، اما پلی که بتوان رویش قدم زد و در عین حال، بین دو پارک معروف تهران رفت و آمد کرد، کمتر در ایران ساخته شده است. پل طبیعت یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران است که هم می‌توان به قصد پیاده‌روی به آنجا رفت و اتوبان را زیر پا دید، و هم می‌توان از دیگر مکان‌های اطرافش که در پارک آب و آتش یا طالقانی قرار دارند، دیدن کرد. فانوس دریایی بوستان بنادر، برج‌های آتش بوستان ابراهیم و گنبد مینا از جمله مکان‌های دیدنی‌ای است که بازدیدشان، پیاده‌روی شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

اگر اهل گشتن در شب هستید، حتما پیاده‌روی روی این پل را تجربه کنید. شما می‌توانید یک دوربین با خود ببرید و هنگام نورپردازی، عکس‌های زیبایی از نمای بالای تهران بگیرید. اگر هم دوست داشتید، می‌توانید با رفتن به کافه‌هایی که روی پل طبیعت قرار دارند، غذای مورد علافه‌تان را با چشم‌اندازِ زیبای تهران میل کنید.

نشانی: تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، پارک آب و آتش

قیمت بلیط: رایگان

راه‌های دسترسی: اگر قصد دارید با ماشین خود به این مکان بروید، باید به پارک آب و آتش بروید و ماشین خود را در پارکینگ آن پارک کنید. برای رفتن به پارک آب و آتش، باید به سمت بزرگراه حقانی حرکت کنید. در مسیر غرب به شرق این بزرگراه، بعد از عبور از چهارراه جهان کودک به خیابان علامه شهیدی می‌رسید. این خیابان در ضلع غربی پارک آب و آتش و بعد از چهار راه جهان کودک قرار دارد. شما می‌توانید ماشینتان را برای اطمینان بیشتر، در پارکینگ پارک کنید و با خیال راحت به گشت و گذار بپردازید.

راه دیگر این است که به پارک طالقانی بروید و از آنجا خودتان را به پل برسانید.  بعد از  وارد شدن به بزرگراه و از عبور از چهار راه جهان کودک و پل بزرگراه مدرس، وارد خیابان فرعی پارک طالقانی شوید. در همان اطراف پارکنیگِ پارک قرار دارد که می‌توانید برای ساعت‌ها، ماشینتان را در آن پارک کنید.

اما اگر ترجیح می‌دهید با مترو بروید، باید خط ۱ را سوار شوید و در ایستگاه شهید حقانی پیاده شوید. با کمی پیاده‌روی می‌توانید به یکی از پارک‌های آب و آتش یا طالقانی برسید.

دسترسی به پل طبیعت با تاکسی نیز آسان است. شما می‌توانید با خطی‌های میدان ونک، در کنار پل هوایی مترو حقانی پیاده شوید و با رفتن به آن سمت اتوبان، خودتان را به پل برسانید.

خیابان ناصر خسرو ، خیابانی که شما را با گذشته شهر پیوند می‌دهد

شمس العماره در خیابان ناصر خسرو

اگر به کاوش در بناهای قدیمی شهر تهران علاقه دارید و برایتان جالب است که جاذبه‌های گردشگری تهران که قدمت زیادی دارند را ببینید، حتما به خیابان ناصر خسرو سر بزنید. این خیابان یک خیابان عادی نیست! قدم به قدم خیابان ناصر خسرو بناهایی‌ست که از دوران قدیم ساخته شده و حالا به عنوان میراثی پربازدید و ارزشمند، گردشگران زیادی را علاقه‌مند به بازدید از خودش می‌کند.

این خیابانِ تاریخی که زمان گذشته را برایتان به خوبی روایت می‌کند، از میدان توپخانه شروع و در خیابان پانزده خرداد تمام می‌شود. قدمت این خیابان به دوران ناصرالدین شاه قاجار و سال ۱۲۸۵ برمی‌گردد.

بناهای تاریخی بسیاری مانند شمس‌العماره و دارالفنون در این خیابان قرار دارند. جالب است بدانید که اولین داروخانه و چاپخانه تهران نیز در این خیابان بنا شد. اگر به دنبال پیدا کردن جایی هستید که بورس لوازم و تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی و لوازم التحریر و دوربین باشد، ناصر خسرو دقیقا همان خیابان مد نظرتان است. اگر به آنجا رفتید، از کوچه مروی که یکی از قدیمی‌ترین مراکز خری و جز دیدنی‌ های تهران است نیز بازدید کنید.

نشانی: خیابان ناصرخسرو که به میدان امام خمینی (توپخانه) و خیابان پانزده خرداد محدود می‌شود.

قیمت بلیط: بازدید از این خیابان رایگان است اما اگر قصد دارید از بناهای تاریخی‌ای که در این خیابان هستند دیدن کنید، باید از قیمت وردی‌شان اطلاع پیدا کنید.

راه‌های دسترسی: بهترین راهِ رسیدن به خیابان ناصر خسرو، استفاده از مترو است. شما می‌توانید در ایستگاه امام خمینی پیاده شوید و در ضلع جنوبی میدان امام خمینی، به خیابان ناصرخسرو بروید. اگر در ایستگاه پانزده خرداد در خط ۱ مترو از قطار پیاده شوید، بعد از ۱۰ دقیقه پیاده‌روی در خیابان پانزده خرداد به خیابان ناصرخسرو می‌رسید.

غیر از آن، با اتوبوس یا تاکسی هم می‌توانید به این خیابان بروید. سوار هر وسیله نقیله‌ای شوید، در نهایت باید خودتان را به میدان امام خمینی برسانید و به سمت ناصر خسرو حرکت کنید.

کلیسای سرکیس مقدس ، بزرگ‌ترین کلیسای تهران

کلیسای سرکیس مقدس
کلیسای سرکیس مقدس

بناهای مذهبی هر شهر و کشوری، از جمله مکان‌هایی‌ست که هر گردشگر یا شهروندی دوست دارد آنها را ببیند تا با بافت فرهنگی و آنچه بر آن سرزمین گذشته است آشنا شود. برای ما که در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و اکثریت شهروندانمان مسلمان هستند، آشنایی با اقلیت‌های مذهبی‌ای که در شهرهای مختلف زندگی می‌کنند، جذابیت خاصی دارد. یکی از راه‌های آشنا شدن با این اقلیت‌ها، رفتن به مکان‌های مذهبی‌شان است. کلیسای سرکیس مقدس از جمله مکان‌های دیدنی تهران است که د ر خیابان کریم‌خانِ تهران قرار دارد.

این کلیسا با هزینه شخصی خیری ارمنی ساخته شده است و معماری فوق‌العاده‌اش، حتما شما را چند دقیقه‌ای در خیابان خیره به خودش نگه می‌دارد. کلیسای سرکیس مقدس به عنوان بزرگ‌ترین کلیسای تهران، معماریِ بی‌نظیری دارد که سبکِ معماری‌اش، به سبک قرون وسطی و عصر جدید ارمنستان است. حتی اگر به داخل این کلیسا نروید، یکبار که گذرتان به مرکز تهران افتاد، این بنای زیبا را در غروب آفتاب ببینید.

نشانی: تهران، خیابان کریم خان زند، نبش خیابان استاد نجات الهی

قیمت بلیط: رایگان

راه‌های دسترسی: اگر نمی‌خواهید در ترافیک و شلوغی مرکز شهر ماشین ببرید، برای بازدید از این مکانِ دیدنی، خودتان را به خط ۱ مترو برسانید و در ایستگاه هفت تیر پیاده شوید. بعد از خروج از مترو، به سمت خیابان نجات‌الهی (ویلا) بروید. پیاده‌روی این مسیر حدودا یک ربع است. البته از تاکسی نیز می‌توانید استفاده کنید و سر خیابان نجات‌الهی پیاده شوید.

برای رفتن به کلیسای سرکیس مقدس با تاکسی یا اتوبوس، باید خط هفت تیر یا ولیعصر را سوار شوید و از راننده بخواهید شما را سر خیابان نجات‌الهی پیاده کند. اگر مشکل ترافیک یا طرح ندارید، می‌توانید با ماشین شخصی نیز به این کلیسا بروید.

ساعت بازدید: ساعت بازدید این مجموعه بسیار محدود و از ساعت ۱۳ تا ۱۶ است. قبل از رفتن با شماره ۰۲۱۸۸۹۰۱۶۳۴ تماس بگیرید تا درباره ساعت بازدید مطمئن شوید.

باغ موزه نگارستان یکی از جاهای دیدنی تهران در روز جمعه

جاهای دیدنی تهران در روز جمعه
جاهای دیدنی تهران در روز جمعه

یکی از بهترین فرصت‌هایی که روز جمعه به آدم می‌دهد، گردش در شهر و دیدن بناهایی‌ست که هم از لحاظ تاریخی با اهمیت باشند، و هم فرصتِ تفریح کردن بدهند. باغ موزه‌های تهران، یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها برای لذت بردن از شهرگردیِ یک روز تعطیل محسوب می‌شوند. باغ موزه نگارستان یکی از همان بهترین انتخاب‌ها و جز مناطق دیدنی تهران است که در میدان بهارستان قرار دارد و ساخت آن به دستور فتحعلی شاه قاجار انجام شد. در این باغ موزه زیبا، تالارها و گالری‌های نقاشی متعددی از جمله گالری آثار کمال‌الملک و شاگردانش قرار دارد که دیدنش  حال و هوای خوبی به بازدیدتان می‌بخشد. بعد از گشت و گذار و سر زدن به تالاهای مختلف باغ موزه نگارستان، می‌توانید در کافه‌های این باغ بنشینید و پاییز را که در حیاط خودنمایی می‌کند و لابه‌لای درختان رنگ می‌ریزد، ببینید و لذت ببرید.

نشانی: تهران، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع.

قیمت بلیط: ورودی باغ ۳ هزار تومان و ورودی موزه‌ها، ۵ هزار تومان است.

راه‌های درسترسی: رفتن به این مکان دیدنی با مترو بسیار راحت است. کافی‌ست با خط ۲ مترو در ایستگاه میدان بهارستان پیاده شوید و از آنجا، با یک پیاده‌روی کوتاه از خیابان دانشسرا به باغ موزه بروید.

شما همچنین می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های مختلفی که از ایستگاه پل چوبی عبور می‌کنند،در این ایستگاه پیاده شوید و خودتان را به آنجا برسانید.

ساعت بازدید: باغ نگارستان از ساعت ۹ باز است و شما می‌توانید تا ساعت ۲۲ از آن دیدن کنید. البته موزه‌های این مجموعه ساعت ۱۸ بسته می‌شوند، اما کافه‌هایش تا ساعت ۲۲ برای استفاده باز هستند.

موزه عبرت ایران ، روایتی از تاریخ تلخ این کشور

موزه عبرت
موزه عبرت

یکی از عجیب‌ترین مناطق دیدنی تهران ، موزه عبرت ایران است که قسمت تلخی از تاریخ را روایت می‌کند. این موزه که در زمان پهلوی، ابتدا زندان زنان و سپس مخوف‌ترین شکنجه‌گاه تاریخ ایران بود، بعد از بازسازی به یکی از جاذبه‌های دیدنی تهران تبدیل شد که بسیاری، دیدنِ آن را در لیست تهرانگردی خود قرار می‌دهند. البته اگر تصورتان این است که به یکی از جاهای تفریحی تهران می‌روید ، باید بدانید که این موزه با تصورتان تفاوت زیادی می‌کند، چرا که هر تکه از موزه عبرت، دل شما را به درد می‌آورد و مجسمه‌های شبیه‌سازی شده‌ای که در جاهای مختلف آن قرار گرفته‌اند، داستان‌های غمگین کننده‌ای را برایتان روایت می‌کند. این موزه از قسمت‌های مختلفی مانند اتاق افسر نگهبان، عکاسخانه، سلول‌های عمومی و انفرادی، اتاق پانسمان، اتاق یادبود و یادگاری‌های زندانیان و شکنجه‌گاه‌ها تشکیل شده است که شما را با ساخت و ساز این زندان و شیوه‌های مختلف شکنجه‌ای که به کار گرفته می‌شده است، آشنا می‌کند.

موزه عبرت ایران که نام فعلی آن است، قبلا با نام زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری توسط ساواک، با شیوه‌های نوین شکنجه در دوران پهلوی فعالیت می‌کرد.

نشانی: تهران، میدان امام خمینی، ابتدای خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، خیابان شهید یارجانی، پلاک ۱۱

قیمت بلیط: ۳ هزار تومان

راه‌های درسترسی: برای بازدید از این موزه بهتر است با مترو به آنجا بروید، زیرا در محدوده طرح ترافیک قرار دارد. ایستگاه مترو امام خمینی نزدیک‌ترین ایستگاه به آن است که می‌توانید با سوار شدن در خط ۱، در این ایستگاه پیاده شوید و پیاده به موزه عبرت برسید.

اتوبوس و تاکسی‌هایی که در میدان امام خمینی توقف دارند نیز راه خوبی برای رفتن به این مکان هستند.

ساعت بازدید: برای بازدید از این موزه، سعی کنید تا قبل از عصر به آنجا بروید. زیرا ساعت بازدیدِ آن محدود، و نیمه اول سال، از ساعت ۹ تا ۱۷ و نیمه دوم، از ساعت ۹ تا ۱۶ باز است. موزه در شش ماه اول، از ساعت ۱۳ تا ۱۴ و در شش ماه دوم، از ساعت ۱۲ تا ۱۳ تعطیل است.

خانه ابوالحسن صبا ، خانه‌ای با روایت موسیقی باشکوه ایرانی

خانه ابوالحسن صبا
خانه ابوالحسن صبا

اگر به موسیقی علاقه و خودتان نیز دستی به ساز دارید، حتما نام یکی از استادان بزرگ این عرصه، ابوالحسن صبا را، شنیده‌اید. صبا یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی است و بسیاری از بزرگان کارهای او را، از مهم‌ترین فعالیت‌‌های این عرصه می‌دانند. این استاد بزرگ از شاگردان کمال‌الملک و از نزدیک‌ترین دوستان ایرج میرزا، شهریار و استاد حسین بهزاد بود. حالا خانه ابوالحسن صبا، یکی از دیدنی های تهران شده است که علاوه بر نشان دادنِ زندگی شخصی او و رنج و شادی‌هایی که کشیده است، اطلاعات مفیدی درباره موسیقی و سازها نیز به بازدیدکنندگان می‌دهد. دراین خانه که پنج اتاق دارد، می‌توانید وسایل شخصی صبا و شعرها و یادداشت‌هایش را ببینید و پا به دوره‌ای بگذارید که این استاد بزرگ، با صدای سازش خانه را جلوه حیات می‌بخشید.

آدرس موزه استاد ابوالحسن صبا : تهران، میدان بهارستان، خیابان ظهیرالسلام، نبش بن بست صبا، پلاک ۹۴

شماره تماس: ۰۲۱۳۳۱۱۱۲۴۶

ساعت بازدید: این خانه دیدنی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰ باز است.

روزهای تعطیل : پنجشنبه ها، جمعه ها و تعطیلات رسمی

قیمت بلیط : رایگان

راه‌های درسترسی:  برای رفتن به خانه ابوالحسن صبا می‌توانید از مترو استفاده کنید. بعد از سوار شدن در خط ۲، در ایستگاه بهارستان پیاده شوید و با یک پیاده‌روی چند دقیقه‌ای، به آنجا بروید.

آبشار کلوگان

آبشار کلوگان | جاهای دیدنی تهران
آبشار کلوگان | جاهای دیدنی تهران

زمانی که صحبت از جاهای دیدنی تهران می‌شود، کمتر کسی انتظار دیدن اماکن طبیعی را دارد. تهران یک شهر شلوغ و کاملا ماشینی است. اما هنوز هم در همسایگی این پایتخت شلوغ، منطقه‌ای به نام کلوگان وجود دارد که اهالی تهران می‌توانند به آن دل خوش کنند. کلوگان در منطقه شمیرانات واقع شده و آبشاری زیبا را در خود جای داده. بازدید از این آبشار در فصل تابستان بسیار توصیه می‌شود. زیرا می‌توانید از گرمای شدید تهران فرار کرده و به آغوش طبیعت بروید.

آدرس آبشار کلوگان : تهران، شهرستان شمیرانات، بخش رودبار قصران، روستای کلوگان، آبشار کلوگان

ساعت بازدید : ۲۴ ساعته

هزینه بازدید : رایگان

کاروانسرای خانات

کاروانسرای خانات | مکان های دیدنی تهران
کاروانسرای خانات | مکان های دیدنی تهران

کاروانسرای خانات یکی از اماکن دیدنی تهران است که قدمت آن به دوران قاجار باز می‌گردد. متاسفانه در سال ۱۳۵۷ و در دوران انقلاب اسلامی، این کاروانسرا دچار آتش سوزی شد. به همین دلیل تا همین چند سال پیش، این کاروانسرای قدیمی تنها کاربری یک انبار را داشت. اما خوشبختانه مدتی است که کاروانسرای خانات به دست شهرداری تهران بازسازی شده و حالا آجیل فروشان بازار تهران در آن مشغول کسب و کار هستند. بازدید از این کاروانسرا برای عموم آزاد است. همچنین می توانید از رستوران سنتی داخل این کاروانسرا نیز لذت ببرید.

آدرس کاروانسرای خانات : چهارراه مولوی، خیابان صاحب جمع، میدان امین السلطنه، کاروانسرای خانات

شماره تماس رستوران : ۰۲۱۳۳۱۲۸۱۴۱

ساعت کار رستوران : ۱۲-۲۴

هزینه بازدید : رایگان

خانه کاظمی

خانه کاظمی | جاهای دیدنی تهران
خانه کاظمی

یکی دیگر از مناطق دیدنی تهران که در منطقه بازار قرار گرفته و قدمت آن به دوران قاجار باز می‌گردد، خانه کاظمی نام دارد. مدتی است که عمارت کاظمی را به نام خانه موزه تهران قدیم می‌شناسند. این عمارت در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و جزء زیباترین جاهای دیدنی تهران محسوب می‌شود.

آدرس خانه کاظمی : تهران- خیابان ۱۵ خرداد- کوچه ابوالقاسم شیرازی- کوچه امامزاده یحیی

شماره تماس : ۰۲۱۳۳۵۴۶۷۱۶

ساعت بازدید : ۹-۱۷

هزینه بازدید : رایگان

باغ موزه قصر

باغ موزه قصر | مکان های دیدنی تهران
باغ موزه قصر

تا همین چند سال پیش، در منطقه پلیس، زندان قصر قرار داشت. اما مدتی است که این زندان به صورت کامل از بین رفته و باغ موزه قصر جایگزین آن شده است. هنوز هم به عنوان تزئین و یادآور آن دوران، برجک‌های نگهبانی زندان دور محیط پارک قرار دارند. لحظه‌ای که قدم در این باغ موزه می گذارید، می‌توانید تصور کنید که چه افرادی روی این زمین پا گذاشته‌اند و امروز در میان ما نیستند. علاوه بر حس جالبی که از باغ موزه قصر می‌گیرید، باید بدانید که طراحی داخلی پارک بسیار زیبا است و می‌توانید به صورت خانوادگی ساعت‌ها در آن سرگرم باشید.

آدرس باغ موزه قصر : تهران، انتهای خیابان شهید مطهری، بعد از تقاطع دکتر شریعتی، میدان پلیس

شماره تماس : ۰۲۱۸۸۴۳۷۳۹۳

ساعت بازدید : ۱۱:۰۰ الی ۱۹:۰۰

هزینه بازدید برای ایرانی : ۵۰ هزار ریال

هزینه بازدید برای غیر ایرانی : ۱۰۰ هزار ریال

مدرسه دارالفنون

مدرسه دارالفنون
مدرسه دارالفنون

امیرکبیر یا همان میرزا محمد تقی خان فراهانی حدود سه سال صدر اعظم ایران بود. او در همین مدت کوتاه، خدمات شایسته‌ای را برای کشور عزیزمان به یادگار گذاشت. یکی از این خدمات شایسته، احداث مدرسه دارالفنون بود. خوشبختانه از دوران قاجار تا به امروز هنوز هم این مدرسه در منطقه بازار تهران به خوبی پا بر جا باقی مانده است. دارالفنون علاوه بر اینکه جزء جاهای دیدنی تهران محسوب می‌شود، یکی از افتخارات ملی ایران نیز هست که حتما باید از آن بازدید کرد.

آدرس مدرسه دارالفنون : تهران، خیابان ناصرخسرو، بالاتر از سعدی جنوبی

شماره تماس :  ۲۳ ۲۲ ۹۳ ۳۳ -۸۲ ۳۷ ۱۱ ۳۳ -۰۲۱

ساعت بازدید : ۹ الی ۱۷

هزینه بازدید : رایگان

خانه دکتر مصدق

مدرسه دارالفنون
مدرسه دارالفنون

دکتر مصدق فردی بود که توانست باعث ملی شدن صنعت نفت ایران شود. او جزء مشاهیر ایران محسوب می‌شود و بسیاری از ما وضعیت اقتصادی کشورمان را مدیون او هستیم. اما جالب است بدانید که خانه دکتر مصدق بر خلاف چیزی که تصور می‌کنید و از یک شخص مهم کشوری انتظار دارید، بسیار ساده و بی‌آلایش است. این خانه تا همین چند سال پیش خوابگاه دانشجویان دانشکده هنر بود. اما امروزه تبدیل به موزه شده و می‌توانید از دیدن آن لذت ببرید.

آدرس خانه دکتر مصدق : انتهای خیابان فلسطین، بعد از کوچه نویدی، پلاک ۳۱۰

موزه فرش ایران

موزه فرش ایران | نقاط دیدنی تهران
موزه فرش ایران

موزه فرش ایران یکی از جاهای دیدنی تهران است که با بازدید از آن می‌توانید یک تیر و چند نشان بزنید. موزه فرش ایران در پارک لاله قرار گرفته و می‌توانید بعد از کلی تفریح در این پارک بزرگ و قدیمی، به این موزه مراجعه کنید. این موزه دارای قدمتی چهل ساله است و با به نمایش گذاشتن حدود ۱۳۵ تخته فرش شاهکار ایرانی، جزء برترین مناطق دیدنی تهران محسوب می‌شود. جالب است بدانید که موزه هنر‌های معاصر تهران نیز در نزدیکی همین موزه و در پارک لاله قرار گرفته است.

آدرس موزه فرش ایران : تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، تقاطع دکتر فاطمی، ضلع جنوب شرقی چهارراه، موزه فرش ایران

شماره تماس : ۸۸۹۶۲۷۰۳

ساعت بازدید : همه روزه به جز دوشنبه و ایام سوگواری ۹-۱۸

هزینه بازدید برای ایرانی : ۲۵ هزار ریال

 هزینه بازدید برای غیر ایرانی : ۱۵۰ هزار ریال

موزه آبگینه و سفالینه تهران

موزه آبگینه و سفالینه تهران
موزه آبگینه و سفالینه تهران

موزه آبگینه و سفالینه را می‌توان یکی از جاهای دیدنی تهران دانست که هر کس را شیفته خود می‌کند. لذت بازدید شما دقیقا از همان لحظه‌ای آغاز می‌شود که ساختمان موزه را مشاهده می‌کنید. این ساختمان خانه قوام السلطنه بوده و قدمت آن به دوران قاجار باز می‌گردد. جالب است بدانید که برای طراحی دکوراسیون داخلی این موزه از برترین طراح و معمار اتریشی،  هانس هولاین کمک گرفته‌اند. در این موزه شما می‌توانید از آثار باستانی سفالی زیبایی دیدن فرمایید که برخی از آنها قدمت هزاران ساله دارند.

آدرس موزه آبگینه و سفالینه : تهران،‌ خیابان جمهوری،‌ خیابان سی تیر، موزه آبگینه و سفالینه ایران

شماره تماس : ۰۲۱۶۶۷۰۸۱۵۳

ساعت بازدید : ۸-۱۷

هزینه بازدید : ۲۵ هزار ریال

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران | نقاط دیدنی تهران
موزه ملی ایران

موزه ملی ایران را می‌توان قدیمی‌ترین و مهم‌ترین موزه در تمام ایران دانست که در حال حاضر جزء اماکن دیدنی تهران محسوب میشود. این موزه در سال ۱۳۱۶ افتتاح شده و آثار باستانی زیادی با قدمت چند هزار ساله را در دل خود جای داده. این موزه جزء افتخارات ملی و همانند کتاب تاریخ ایران است.

آدرس موزه ملی ایران : تهران، خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان پروفسور رولن، شماره یک

شماره تماس : ۰۲۱۶۶۷۰۲۰۶۱

ساعت بازدید :‌

بهار و تابستان همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۹

پاییز و زمستان همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۷

هزینه بازدید برای ایرانی : ۱۰۰ هزار ریال

هزینه بازدید برای غیر ایرانی :  یک میلیون ریال

آرامگاه ابن بابویه، برج طغرل

آرامگاه ابن بابویه، برج طغرل
آرامگاه ابن بابویه، برج طغرل

آرامگاه ابن بابویه یکی از قدیمی‌ترین گورستان‌های تهران است که در منطقه شهرری واقع شده. جالب است بدانید افراد بسیار مشهوری در این گورستان دفن شده‌اند. پیکر پاک شیخ صدوق نیز در همین گورستان به خاک سپرده شده و دلیل نام گذاری ابن بابویه نیز همین است. باید بدانید که دکتر مصدق و همچنین محمد رضا شاه پهلوی نیز وصیت کرده بودند که بعد از مرگ، آنها را در این گورستان به خاک بسپارند. دیدن این گورستان شاید برای برخی افراد ترسناک باشد.

اما در مورد برج طغرل باید گفت که یکی از مناطق دیدنی تهران محسوب می‌شود و قدمت ساخت آن به دوران سلجوقی باز می‌گردد. این برج ۲۰ متری دارای کنگره‌هایی است که از آن برای تعیین ساعات روز استفاده می‌کردند و به نوعی یک ساعت آفتابی بوده. همچنین در دوران سلجوقی بالای این برج آتش روشن می‌کردند تا مسافران بتوانند مسیر شهرری را تشخیص دهند.

آدرس برج طغرل شهرری : تهران، شهرری، خیابان ابن بابویه، روبروی سردر شرقی قبرستان ابن بابویه

شماره تماس : ۰۲۱۳۳۷۴۶۴۰۳

ساعت بازدید : ۰۸:۰۰ – ۱۷:۰۰

هزینه بازدید برای ایرانی : ۱۰۰ هزار ریال

هزینه بازدید برای غیر ایرانی : ۱۵۰ هزار ریال

مسجد و مدرسه سپهسالار

مسجد و مدرسه سپهسالار | نقاط دیدنی تهران
مسجد و مدرسه سپهسالار

مسجد و مدرسه سپهسالار جزء منحصر به فردترین مناطق دیدنی تهران است. جالب است بدانید که این مدرسه اولین مسجد و مدرسه عالی تهران محسوب می‌شود که برای ساخت آن از طراحی مساجد استانبول الهام گرفته شده است. این مدرسه در دوران قاجار ساخته شده و جزء زیباترین جاهای دیدنی تهران به حساب می‌آید. ارزش این بنا علاوه بر قدمت تاریخی‌اش، به حدود ۱۰ هزار کتاب چاپی سنگی است که در سینه خود حفظ می‌کند. علاوه بر آن، حدود چهار هزار و ۲۰۰ جلد کتاب خطی کاغذی نفیس نیز در کتابخانه این مدرسه وجود دارد.

آدرس مسجد و مدرسه سپهسالار : تهران، ضلع جنوب شرقی میدان بهارستان، خیابان بهارستان، جنب ساختمان قدیمی مجلس شورای ملی ایران

ساعت بازدید : هنگام اقامه نماز جماعت یا برگزاری مراسم مذهبی عمومی

هزینه بازدید : رایگان

امامزاده داوود

امامزاده داوود
امامزاده داوود

امامزاده داوود یکی از جاهای دیدنی تهران و از مناطق مذهبی پایتخت محسوب می‌شود که در حاشیه شهر قرار گرفته. امامزاده داوود جزء نوادگان امام حسن مجتبی (ع) هستند. بسیاری از اهالی تهران به این امامزاده ارادت خاصی دارند و شب‌های جمعه برای نذر و نیاز به اینجا می‌آیند. اما علاوه بر جنبه مذهبی‌اش، این امامزاده در شمال منطقه ییلاقی کن قرار گرفته. مسیر دسترسی به آن بسیار دشوار است و باید حدود ۴۵ دقیقه در یک جاده کوهستانی قدیمی به سمت بالا بروید. اما نهایتا به نوک کوه خواهید رسید و می‌توانید تهران را زیر پای خود ببینید. هوا در این منطقه بسیار تازه و کوهستانی است و حتی می‌توانید همان جا یک اتاق کرایه کرده و شب را در این هوای کوهستانی سحر کنید.

آدرس امامزاده داوود : تهران، جاده سولقان، روستای کیگا

ساعت بازدید : ۰۵:۴۵ – ۲۴:۰۰

هزینه بازدید : رایگان

پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک | جاهای دیدنی تهران
پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک یا همان ژوراسیک پارک یکی از جدید‌ترین پارک‌های تهران است که سریعا تبدیل به یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی تهران ، مخصوصا برای کودکان شده. در این پارک زیبا ماکت‌های بزرگ و طبیعی از ۲۸ نمونه دایناسور قرار گرفته که می‌توانند تا حدودی حرکت هم داشته باشند. با نورپردازی و صداپردازی حرفه‌ای، این پارک برای کودکان بسیار جذاب شده. کودکان می‌توانند با دیدن این ماکت‌ها اطلاعات خود را در مورد دایناسورها افزایش دهند و در عین حال هیجان زیادی را تجربه کنند.

آدرس پارک ژوراسیک : تهران، سعادت آباد، انتهای بلوار پاک نژاد، میدان بهرود، بلوار شقایق، خیابان عزتی

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۳۶۷۶۶۰

ساعت بازدید : ۱۰:۰۰ – ۱۹:۰۰

هزینه بازدید : ۷۰ هزار ریال

آکواریوم و موزه صلح پارک شهر

موزه صلح | مکان های دیدنی تهران
موزه صلح

پارک شهر یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین پارک‌های پایتخت به شمار می‌آید که آن را به نوعی سمبل تهران می‌دانند. بخش‌های مختلفی در این پارک وجود دارد که می‌تواند تفریح شما را کامل کند. به همین دلیل است که پارک شهر را باید یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی تهران دانست. از بخش‌های جذاب و دیدنی این پارک، آکواریوم و موزه صلح آن است. در آکواریوم می‌توانید انواع ماهی آب شور و آب شیرین را از نزدیک ببینید. موزه صلح تهران نیز در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده. جالب است بدانید که کارمندان این موزه جانبازان هشت سال دفاع مقدس هستند. در این موزه شما می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به جنگ تحمیلی و قربانیان آن به دست بیاورید.

آکواریوم پارک شهر
آکواریوم پارک شهر

آدرس پارک شهر : تهران، خیابان وحدت اسلامی

آدرس موزه صلح : ضلع شمالی پارک شهر

شماره تماس : ۶۶۷۵۶۹۴-۰۲۱و ۶۶۷۳۱۰۷۶۰-۰۲۱

ساعت بازدید : همه روزه به جز پنج شنبه ها، جمعه ها و ایام تعطیل ۰۹:۰۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۰۰

آدرس آکواریوم : ضلع جنوب شرقی پارک شهر

شماره تماس : ۵۵۶۱۴۸۱۵-۰۲۱ و ۵۵۶۰۸۳۹۸-۰۲۱

ساعت بازدید : ۸-۱۸ به جز ایام تعطیل

هزینه بازدید : رایگان

ییلاق فشم و لواسان

ییلاق فشم و لواسان
ییلاق فشم و لواسان

منطقه فشم و لواسان حتی بین ساکنین پایتخت نیز جزء مهم‌ترین مناطق دیدنی تهران محسوب می‌شود. فشم و لواسان در حاشیه شمال شرق تهران قرار دارند و جزء خوش آب و هواترین مناطق این شهر به حساب می‌آیند. رستوران‌ها و کافه‌های زیادی در حاشیه جاده فشم و لواسان حضور دارند که می‌توانید ساعت‌ها در آنها تفریح کنید و لذت ببرید. همچنین برخی از افراد، جاده فشم را به خاطر رستوران‌های کنار رودخانه انتخاب می‌کنند. در ضمن باید بدانید که در میانه جاده این امکان وجود دارد که کنار رودخانه اتراق کنید و از طبیعت بکر منطقه لذت ببرید.

آدرس فشم : تهران، اتوبان باقری، جاده لشگرک، بلوار امام خمینی، فشم

آدرس لواسان : تهران، اتوبان باقری، جاده لشگرک، لواسان

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان | مکان های دیدنی تهران
پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان یا همان پارک جنگلی شیان یکی از زیباترین جاهای دیدنی تهران است. این پارک جنگلی در شمال شرق تهران است و به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. مهم‌ترین مزیت این پارک جنگلی آن است که در منطقه کوهستانی قرار گرفته. بام شیان در قسمت غربی پارک و در بالاترین بخش آن قرار دارد. بسیاری از اهالی تهران ترجیح می‌دهند که غروب پایتخت را از این منظره شاهد باشند. امکانات این پارک بسیار کامل است و می‌توانید از بوفه، مسجد، رستوران، کافه، سوپر مارکت، آلاچیق، منقل، سکوی کمپ و سرویس‌های بهداشتی استفاده نمایید.

آدرس پارک جنگلی لویزان : تهران، شمال شرق تهران، اتوبان هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال

شماره تماس : ۰۲۱۲۲۹۴۷۹۱۶

ساعت بازدید : ۷-۲۱

هزینه بازدید : رایگان

دریاچه شهدای خلیج فارس

دریاچه شهدای خلیج فارس
دریاچه شهدای خلیج فارس

دریاچه شهدای خلیج فارس یا همان دریاچه چیتگر یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی تهران در جمعه محسوب می‌شود. این منطقه یک دریاچه مصنوعی است که چند سالی از افتتاح آن می‌گذرد. بسیاری از ساکنین غرب پایتخت ترجیح می‌دهند تا تعطیلات آخر هفته خود را در این منطقه سپری کنند. در اطراف این دریاچه تفریحات مختلفی وجود دارد که می‌توانید به صورت چهار فصل از آنها استفاده کنید. علاوه بر آن، فودکورت‌های بسیار بزرگی در اطراف دریاچه وجود دارند که در آنجا می‌توانید با ویوی زیبایی به سمت دریاچه، طعم یک غذای خوشمزه را بچشید و تعطیلات آخر هفته خاطره‌انگیزی را در کنار خانواده سپری کنید.

آدرس دریاچه شهدای خلیج فارس : تهران، منطقه ۲۲، اتوبان همت غرب، خروجی دریاچه چیتگر

شماره تماس : ۰۲۱۷۷۹۳۲۲۲۷

ساعت بازدید : ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

موزه تماشاگه زمان | جاهای دیدنی تهران در پاییز

موزه تماشاگه زمان | جاهای دیدنی تهران
موزه تماشاگه زمان

موزه زمان را باید جزء بهترین جاهای دیدنی تهران در جمعه دانست. این موزه زیبا در باغی دلباز قرار گرفته که در هر چهار فصل سال زیبایی منحصر به فردی دارد. موزه تماشاگه زمان جزء مناطق دیدنی تهران محسوب می‌شود که از هر جزء آن به گونه‌ای خاص می‌توانید لذت ببرید. ساختمان موزه زمان قدمت تاریخی دارد و حتی از دیدن آن لذت خواهید برد. همچنین رستورانی معروف نیز در این مجموعه حضور دارد که می‌توانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید.

آدرس موزه تماشاگه زمان : تهران، خیابان زعفرانیه، نبش خیابان پرزین بغدادی

شماره تماس : ۲۲۴۱۷۳۳۶-۲۲۴۱۷۳۳۷ ۰۲۱

ساعت بازدید : ایام هفته ۹ – ۱۸

پنج شنبه و جمعه : ۱۰ صبح تا ۱۸

هزینه بازدید : شش هزار تومان

مجموعه ایران مال، کامل‌ترین در بین مکان های دیدنی تهران

ایران مال
ایران مال

مجتمع تجاری ایران مال یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین مراکز خرید تهران و خاورمیانه محسوب می‌شود که مدتی کوتاه از احداث آن می‌گذرد. این پاساژ بزرگ در مساحتی به وسعت یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مربع ساخته شده. جالب است بدانید که ایران مال پنجمین مجتمع تجاری بزرگ جهان محسوب می‌شود. این مجتمع تجاری سریعا به یکی از جاهای دیدنی تهران در جمعه ها تبدیل شده و بسیاری از اهالی پایتخت برای گشت و گذار یا استفاده از پردیس سینمایی ایران مال، جمعه‌ها به این پاساژ مراجعه می‌کنند.

آدرس مجموعه ایران مال : تهران، اتوبان شهید خرازی غرب به شرق، نرسیده به خروجی دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس)

شماره تماس : ۰۲۱۲۹۲۹

ساعت بازدید : ایام هفته ۹-۲۴ و جمعه‌ها ۱۵-۲۳

هزینه بازدید : رایگان

پارک پردیسان

پارک پردیسان
پارک پردیسان

پارک پردیسان را می‌توان یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز دانست. این پارک وسیع که در مرکز شهر تهران قرار گرفته، جزء بزرگ‌ترین پارک‌های تهران محسوب می‌شود. فضای این پارک در پاییز بسیار رمانتیک و دیدنی است و می‌توانید ساعت‌ها در آن پرسه بزنید و از هوایی دلپذیر لذت ببرید.

آدرس پارک پردیسان : منطقه ۲، بزرگراه همت غرب به شرق، نرسیده به خروجی شیخ فضل الله نوری

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

روستای وردیج و واریش | جاهای دیدنی تهران در روز جمعه

روستای وردیج و واریش
روستای وردیج و واریش

روستای وردیج و واریش یکی دیگر از جاهای دیدنی تهران در پاییز است. این روستا در حاشیه غرب تهران و در حوالی منطقه کن قرار دارد. جالب است بدانید که این روستا در زمستان کاملا خالی از سکنه است. اما پاییز را می‌توانید به عنوان بهترین فصل برای بازدید از آنجا انتخاب کنید. در پاییز فضای این روستا بسیار زیبا و رنگارنگ می‌شود. بسیاری از اهالی پایتخت در تعطیلات آخر هفته برای پیاده‌روی یا دوچرخه سواری از مسیر دسترسی به این روستا استفاده می‌کنند. اگر قصد ورزش کردن ندارید، می‌توانید با وسیله نقلیه تا این روستا بیایید و از آبشار لت مال یا دامنه ارواح سنگی دیدن فرمایید.

آدرس روستای وردیج : اتوبان تهران – کرج ، وردآورد، خیابان اردستانی، روستای وردیج

ساعت بازدید: ۲۴ ساعته

هزینه بازدید: رایگان

روستای کن از بهترین مکان های دیدنی تهران

روستای کن | مکان های دیدنی تهران
روستای کن

روستای کن جزء مناطق ۲۲ گانه و یکی از جاهای دیدنی تهران در پاییز محسوب می‌شود. تبلیغات شهرداری منطقه ۵ تهران باعث شده تا گردشگران بیشتری جذب این منطقه شوند. روستای کن در ارتفاعات غرب تهران قرار گرفته. عبور رودخانه کن از میان روستا، باعث آبادانی منطقه شده. بسیاری از گردشگران برای آبتنی یا اتراق در کنار رودخانه به این منطقه می‌آیند. روستای کن نیز به خودی خود دارای جاذبه‌های منحصر به فردی مثل سنگان است. شما می‌توانید از رستوران‌هایی که در اطراف جاده روستای کن قرار دارند، استفاده کنید و طعم غذایی خوشمزه را در کنار رودخانه کن بچشید.

آدرس روستای کن : تهران، اتوبان همت، خروجی شهران، جاده امامزاده داوود، روستای کن

ساعت بازدید : ۲۴ ساعته

هزینه بازدید : رایگان

پیست‌های اسکی تهران

مناطق شمالی تهران برای تفریحات زمستانی بسیار مناسب هستند. به همین دلیل سه پیست اسکی مهم ایران یعنی پیست اسکی توچال، پیست اسکی دیزین و پیست اسکی شمشک در شمال تهران قرار دارند و جزء جاهای دیدنی تهران در زمستان محسوب می‌شوند.

پیست اسکی دیزین از جاهای دیدنی تهران در زمستان

پیست اسکی دیزین
پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین یکی از مهم‌ترین پیست‌های بین المللی اسکی در ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود که در تهران قرار گرفته. این پیست بزرگ اولین پیستی است که توانست در ایران مجوز برگزاری بازی‌های بین المللی را کسب کند و  در منطقه غرب تهران قرار دارد. شما می‌توانید از طریق جاده فشم واقع در شرق تهران نیز به این پیست دسترسی پیدا کنید. البته در اکثر مواقع به دلیل بارش برف، جاده شمشک دیزین بسته است و باید از باز بودن جاده پیش از حرکت مطلع شوید. در این پیست امکانات رفاهی، خدماتی و اقامتی حرفه‌ای و کاملی وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

آدرس پیست دیزین : شهرستان کرج، ۷۴ کیلومتری جاده چالوس، پیست اسکی دیزین

شماره تماس : ۰۲۶۳۵۲۱۵۰۴۱

ساعت بازدید : ۸-۱۶

هزینه بازدید : ورودی ۱۰۰ هزار تومان

پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال
پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های اسکی ایران محسوب می‌شود. این پیست اسکی با سه پیست مجزا برای تفریح هزاران ورزشکار مناسب خواهد بود. پیست اسکی توچال در شمال تهران و پایین‌تر از قله توچال قرار گرفته و دارای تجهیزاتی همچون تله سیژ است. در ضمن باید بدانید که یکی از زیباترین هتل‌های تهران نیز در منطقه توچال واقع شده.

آدرس پیست اسکی توچال : تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک

شماره تماس : ۰۲۱۲۴۸۷۵۰۰۰

ساعت بازدید : سه شنبه تا جمعه ۸-۱۵

هزینه بازدید : ۱۳۰ هزار تومان برای اسکی

پیست اسکی شمشک از معروف‌ترین جاهای تفریحی تهران در زمستان

پیست اسکی شمشک
پیست اسکی شمشک

باید بدانید که پیست اسکی شمشک دومین پیستی بود که توانست در سراسر دنیا مجوز برگزاری مسابقات بین المللی را به دست آورد. این پیست بسیار بزرگ بوده و دارای امکاناتی همچون سه تله اسکی بشقابی، دو تله سیژ و دو تله اسکی چکشی است. در ضمن هتل‌های مجهزی نیز در این منطقه قرار دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

آدرس پیست اسکی شمشک : تهران، بزرگراه بابایی، جاده لشگرک، جاده اوشان فشم، شمشک، پیست اسکی شمشک

شماره تماس : ۰۲۱۲۶۵۲۷۴۴۵

ساعت بازدید : فعلا تعطیل به دلیل کمبود بارش – ۱۸-۲۲

هزینه بازدید : طبق نرخ سال ۱۳۹۶ حدود ۱۵۰ هزار تومان برای اسکی

بوستان پلیس؛ بهترین‌ پارک شرق تهران

جاهای دیدنی تهراناگر در میان جاهای دیدنی تهران به دنبال یک پارک جذاب و مجهز می‌گردید، بهتر است بوستان پلیس را انتخاب کنید. پارک یا بوستان پلیس از بهترین و مشهورترین پارک‌های شمال شرق تهران به شمار می‌رود که در قطعه زمینی به نام باغ مجیدیه یا باغ اناری قرار گرفته است. طراحی پارک پلیس از باع‌های ایرانی الهام گرفته شده و زیبایی بی‌نظیری دارد و هر گردشگری را به خودش جذب می‌کند. در ورودی پارک با رواق‌ها و ستون‌هایی تزیین شده است که ستون‌های گرد دوره ساسانی را تداعی می‌کند و شما را به گذشته ایران می‌برد. پوشش گیاهی به کار رفته در بوستان پلیس بسیار متنوع و جذاب است و می‌توانید انواع کاج و سرو تبریزی، زیتون و توت، اقاقیا، شمشاد و دیگر گیاهان بالا رونده و … را در آن ببینید. شاخص‌ترین ویژگی بوستان پلیس تهران، وجود عمارت ارباب هرمز در آن است. این عمارت داستان جالبی دارد که به دوران قاجار و پهلوی باز می‌گردد. در آن دوران عده‌ای از زرتشتیان تهران و در تهرانپارس ساکن شدند که یکی از آن‌ها ارباب جمشید نام داشت. پس از کشته شدن او پسرانش هرمز و آرش، مالک زمین‌های او شدند و عمارت ارباب هرمز را به یادگار گذاشتند.

از امکانات مهم پارک پلیس که گردشگران را به خودش جذب کرده است می‌توان به وجود نمازخانه، کتابخانه، رستوران، آلاچیق، زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی، استخر و برکه اشاره کرد.

 

اطلاعات بازدید از پارک پلیس

روز و ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

هزینه بازدید از پارک پلیس: رایگان

آدرس پارک پلیس: تهران، تهرانپارس، خیابان توحید، پارک پلیس.

 

موزه خانه سیمین و جلال

جاهای دیدنی تهرانموزه خانه سیمین و جلال از جذاب‌ترین جاهای دیدنی تهران است که اگر به ادبیات و شعر و تاریخ علاقه‌مندید، بهتر است یک بار به آنجا بروید. این موزه خانه که در خیابان دزاشیپ و در شمال تهران قرار دارد، آنقدر دیدنی و جذاب است که دل کندن از آنجا برایتان سخت می‌شود. حس خوبی که با رفتن به این مکان پیدا می‌کنید در هیچ کجای دیگر پیدا نمی‌شود. تزیینات این خانه همچنان به سیک قدیمی باقی مانده و بسیاری از وسایل زیبا و دیدنی قدیمی را می‌توان در آن ببینید. مجسمه مومی سیمین دانشور و همسر او جلال آل احمد روح زندگی را در این خانه دمیده و زیبایی آن را کامل کرده است. این زوج که از مفاخر ادبیات و شعر ایران هستند، روزگاری را در این خانه زیبای قدیمی می‌گذراندند که امروزه محلی برای گشت‌وگذار و لذت بردن در تهران است.

برای رفتن به این موزه خانه باید خودتان را به تجریش و خیابان دزاشیب برسانید. این کار را می‌توانید از طریق خط ۱ متروی تهران و ایساتگاه تجریش و یا خط ۷ سامانه تندروی اتوبوسرانی تهران انجام دهید و از آنجا با تاکسی خودتان را به خیابان دزاشیب برسانید.

 

اطلاعات بازدید از خانه سیمین و جلال

روز و ساعت بازدید: همه روزه به جز شنبه‌ها، ساعت ۹ صبح الی ۱۷ عصر

هزینه ورود: برای اتباع ایرانی ۳ هزار تومان، برای اتباع خارجی ۱۰ هزار تومان (هزینه بازدید برای دانشجویان و دانش‌آموزان نیم‌بها است)

آدرس موزه خانه سیمین و جلال: تهران، دزاشیب، خیابان شهید رمضانی، کوچه رهبری، کوچه پسندیده، بن‌بست ارض، پلاک ۱.

 

بام تهران؛ تهران بر فراز ابرها

جاهای دیدنی تهرانبسیاری از روزها نیاز داریم که از هیاهوی شلوغی و آلودگی شهر دور شویم و به مکان دیگری برویم. بام تهران یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی تهران است که جان می‌دهد برای تجربه سکوت و آرامش و تماشا کردن شهر از آن بالا. بام تهران جایی است که می‌توانید در آن حس آزادی را تجربه کنید و هوای پاک را نفس بکشید. بام تهران در انتهای خیابان ولنجک در منطقه ۱ تهران قرار دارد و از سمت شمال به ارتفاعات توجال می‌رسد. در این منطقه می‌توانید پیاده‌روی کنید، بدوید و ورزش کنید. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند روزهای تعطیل به بام تهران بروند و یک صبحانه جذاب را در هوای آزاد نوش جان کنند. کوهنوردی، تماشای آبشار جذاب، زیپ‌لاین، باشگاه تیراندازی، اسکیپ روم و اتاق فرار و تله‌کابین توچال جاذبه‌های بام تهران هستند که حتما برایتان جذاب و دیدنی است.

اگر دوست دارید از شلوغی‌های یک روز پرهیاهو رها شوید و چند ساعتی را در یک محیط آرام و جذاب بگذرانید، حتما بام تهران را تجربه کنید. برای رفتن به بام تهران، اگر با ماشین شخصی رفت‌وآمد می‌کنید، خودتان را از بزرگراه چمران به خیابان یمن برسانید و با دور زدن از زیر پل پارک وی وارد خیابان ولنجیک شوید. در نهایت، در انتهای خیابان ولنجک به بام تهران می‌رسید. برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی نیز بهتر است خودتان را به پارک‌وی یا ابتدای خیابان ولنجک برسانید. از این منطقه به وسیله تاکسی‌هایی که وجود دارد به راحتی به بام تهران می‌رسید.

 

اطلاعات بازدید از بام تهران

روز و ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

هزینه ورودی: رایگان

آدرس بام تهران: تهران، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران.

 

شکم‌گردی در خیابان سی تیر

جاهای دیدنی تهرانسفر به تهران قدیم و قدم زدن در یکی از زیباترین خیابان‌های تهران، تجربه جذابی است که می‌توانید آن را در پایتخت کسب کنید. خیابان سی تیر بهترین خیابانی است که می‌توانید یک شکم‌گردی به‌یاد ماندنی را آنجا تجربه کنید. این خیابان در منطقه ۱۲ تهران و در مرکز آن قرار گرفته و دیدنی‌های فراوانی را در خودش جای داده است. سی تیر نام یکی از اصیل‌ترین محله‌های پایتخت است که به دلیل قیام مردم در تاریخ سی تیر سال ۱۳۳۱، از خیابان قوام‌السلطنه به این اسم تغییر یافت.

در این خیابان می‌توانید غرفه‌های کوچک و سنتی را ببینید که خوشمزه‌ترین غذاها را طبخ و سرو می‌کنند. از چای و باقلوای خوشمزه گرفته، تا آش و حلیم و انواع کباب یا فست‌فود را می‌توانید در خیابان سی تیر نوش جان کنید.

این خیابان سنگ‌فرش جذاب، شما را به جاهای دیدنی فوق‌العاده‌ای می‌رساند که در هیچ شهر دیگری پیدا نمی‌کنید. شب‌های خیابان سی تیر پر از رنگ و نور و هیاهوست و صدای موسیقی خیابانی جذابیت فراوانی را به آن می‌بخشد.

اگر در تهران به دنبال یک جای دیدنی متفاوت، خوشمزه و جذاب می‌گردید، خیابان سی‌ تیر بهترین مکان برای شماست. برای رسیدن به این خیابان دیدنی، می‌توانید با مترو یا اتوبوس خودتان را به میدان امام خمینی (ره) یا حسن آباد برسانید و از آنجا با کمی پیاده‌روی به خیابان سی تیر برسید.

 

اطلاعات بازدید از خیابان سی تیر

روز و ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

هزینه ورودی: رایگان

آدرس خیابان سی تیر تهران: تهران، میدان امام خمینی،خیابان سی تیر.

 

باغ مینیاتور؛ ایران کوچک

جاهای دیدنی تهرانیکی از جذاب‌ترین جای دیدنی تهران در میان جاذبه‌های پایتخت، باغ مینیاتور است. اگر می‌خواهید نمونه‌ای از ایران کوچک را ببینید حتما به باغ مینیاتور تهران بروید. در این باغ چشم‌نواز می‌توانید ماکت آثار باستانی ایران را ببینید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. این ماکت‌ها آثار جذابی همچون تخت‌جمشید، میدان نقش جهان، چغازنبیل، ارگ بم، کلیسای ارامنه، بازار تبریز، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، کوه و کتیبه بیستون، پاسارگاد و آبشارهای را به تصویر کشیده‌اند. همچنین این باغ دارای سرویس بهداشتی است و شما با کمک  تابلوهای هدایتگر باغ موزه، کتیبه‌هایی با توضیح کامل درباره هر ماکت و درباره همه چیز اطلاعات لازم را به‌دست بیاورید.

اطلاعات بازدید از باغ مینیاتور تهران

روز و ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

هزینه ورودی: ۲ هزار تومان

آدرس باغ مینیاتور تهران: تهران، خیابان جانبازان غربی، بزرگراه امام علی (ع)، باغ مینیاتور تهران.

 

پارک جنگلی سرخه حصار

جاهای دیدنی تهرانپارک جنگلی سرخه حصار یکی از زیباترین و مهم‌ترین جاهای دیدنی تهران است که قدمت آن به دوره قاجار باز می‌گردد. این پارک جنگلی زیبا و دیدنی در آن دوران شکارگاه سلطنتی بوده و بعدها در سال ۱۳۵۹ به نام پارک ملی نام‌گذاری شد. این پارک جنگلی در شرق تهران قرار گرفته و با مساحت بسیار زیاد یکی از تفرجگاه‌های محبوب در پایتخت است. وجود مسیر پیاده‌روی، پیست دوچرخه‌سواری، دهکده تفریحی شامل پینت بال، تنیس، بیلیارد، فوتبال دستی و تیراندازی در سالن ورزشی، پارک آموزش ترافیک، رستوران، آلاچیق، سرویس بهداشتی و بوفه از جمله امکانات این پارک است که آن را بسیار محبوب کرده است.

سرخه حصار می‌تواند مکانی جذاب و متفاوت برای گردش، تفریح، پیک‌نیک و ورزش کردن باشد. اگر تا به حال این پارک بی‌نظیر را ندیده‌اید، هر چه زودتر برای رفتن به آنجا برنامه‌ریزی کنید.

اگر می‌خواهید با خودروی شخصی به این پارک بروید، بهتر است اتوبان رسالت شرق را تا انتها ادامه دهید و سپس وارد مسیر بزرگراه شهید یاسینی شرق شوید.

برای حمل‌ونقل عمومی، بهترین گزینه استفاده از متروی خط ۲ فرهنگسرا است. در ایستگاه فرهنگسرا از قطار پیاده شوید و سپس تاکسی‌های پارک را سوار شده و جلوی ورودی پارک پیاده شوید.

 

اطلاعات بازدید از پارک جنگلی سرخه حصار

روز و ساعات بازدید: همه روزه، ۲۴ ساعته

هزینه ورود: رایگان

آدرس پارک جنگلی سرخه حصار: تهران، انتهای بزرگراه رسالت، بزرگراه شهید یاسینی شرق، بوستان سرخه حصار.

 

باغ پرندگان

جاهای دیدنی تهرانپرندگان یکی از زیباترین گونه‌های جانوری هستند که در تنوع بسیار زیبا وجود دارند. باغ پرندگان پایتخت از جمله جاهای دیدنی تهران است که طرفداران زیادی دارد و می‌توانید در آن صدها گونه پرنده جذاب و زیبا را ببینید. باغ پرندگان تهران از بزرگترین باغ‌های پرندگان خاورمیانه هم به شمار می‌رود و در شرق تهران قرار گرفته است.  در این باغ می‌توانید پرندگان زیبایی را همچون طاووس، فلامینگو، پلیکان، طوطی، عقاب، شاهین، قو و … را ببینید. این باغ جذاب و دیدنی به دو بخش تقسیم می‌شود: بخش اول آن دشتچر نامیده می‌شود و در آن پرندگانی نگهداری می‌شوند که یا توان پرواز ندارند و یا در قفس هستند. بخش دیگر آبچر است که محوطه‌ بسیار بزرگی را شامل می‌شود و پرندگان آبزی در آن زندگی می‌کنند. مسیر باغ پرندگان به زیبایی و با تنوع بی‌نظیری از مسیرهای چوبی و سنگی، آبشار و برکه و همچنین فضای سبز و جنگل پوشیده شده است. زیباترین پرندگان و تصاویر را می‌توانید در باغ پرندگان تهران ببینید و لذت ببرید.

 

اطلاعات بازدید از باغ پرندگان

روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر

هزینه ورود: ۲۸ هزار تومان

آدرس باغ پرندگان: تهران، بزرگراه شهید بابایی شرق، بعد از خروجی هنگام، لاین کندرو شهرک امید، خیابان کوهستان، باغ پرندگان.

 

شهرک سینمایی غزالی

جاهای دیدنی تهرانبسیاری از افراد آنقدر حال و هوای تهران قدیم را دوست دارند که به دنبال جایی برای سفر به تاریخ می‌گردند. شهرک سینمایی غزالی ماندگارترین یادگاری مرحوم علی حاتمی است که امروزه به یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی تهران تبدیل شده است. این شهرک بی‌نظیر که در غرب تهران قرار دارد، لوکیشن بسیاری از فیلم و سریال‌های تاریخی مانند هزار دستان بوده است و امروزه بسیاری از فیلم‌های تاریخی را در آنجا بازی می‌کنند.

زمانی که به این شهرک سینمایی وارد می‌شوید، انگار به تکه‌ای از تاریخ سفر کرده‌اید و جذابیت و حال‌وهوای آن دوران را احساس می‌کنید. تماشای شهرک و خیابان‌های شبیه‌سازی قدیمی‌اش، نشستن در گراند هتل و تماشای ماشین‌های زیبای قدیمی، قدم زدن در لاله‌زار و … تجربه جذاب و جدیدی در قلب پایتخت است.

 

اطلاعات بازدید از شهرک سینمایی غزالی

روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۹ عصر.

هزینه ورود: برای اتباع ایرانی ۵ هزار تومان، برای اتباع خارجی ۳۰ هزار تومان.

آدرس شهرک سینمایی غزالی: تهران، میدان آزادی، کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص کرج، بعد از کارخانه سایپا، خیابان ۵۵.

 

باغ کتاب تهران

جاهای دیدنی تهرانبزرگترین مجموعه فرهنگی و کتاب پایتخت را می‌توان در باغ کتاب تهران دید. این مجموعه جذاب و بزرگ با طراحی فوق‌العاده یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی تهران است که می‌توانید در پایتخت از آن دیدن کنید. این مجموعه فرهنگی شامل چند طبقه و سالن مجزا است که به بخش کتاب کودک و نوجوان، کتاب بزرگسال، بخش لوازم‌التحریر، باغ علم، اسکیپ روم یا اتاق فرار تقسیم می‌شود. وجود سالن‌های سینما در این مجموعه نیز بسیاری از علاقه‌مندان به هنر و سینما را به سمت خودش جذب کرده است. اگر باغ کتاب را برای گردش و تفریح، خرید کردن و تماشای یک فیلم جذاب انتخاب می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که یک روز فوق‌العاده را در پیش خواهید داشت. وجود کافه و رستوران و بوفه‌های جذاب خوراکی در باغ کتاب نیز تفریح شما را کامل می‌کند.

این مکان دیدنی و فرهنگی برای همه اعضای یک خانواده مناسب است و می‌توانید همراه با کودکان یا نوجوانان خود به آنجا بروید و لذت ببرید.

 

اطلاعات بازدید از باغ کتاب تهران

روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ شب.

هزینه ورودی: رایگان

آدرس باغ کتاب تهران: تهران، بزرگراه شهید حقانی (غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو، بلوار کتابخانه ملی، ضلع غربی کتابخانه ملی.

 

پیست اسکی دربندسر

جاهای دیدنی تهرانپایتخت پیست‌های اسکی زیادی دارد که یکی از مشهورترین‌های آن، پیست اسکی دربندسر است. این پیست علاوه‌بر فصل زمستان در فصل‌های دیگر هم افراد زیادی را به سمت خودش می‌کشاند و با وجود تله‌کابین جذاب خود، از محبوب‌ترین جاهای دیدنی تهران به شمار می‌رود.

وجود امکانات رفاهی و تفریحی و همچنین رستوران‌های متنوع در این پیست، باعث شده است که هر گردشگری حداقل یک بار از این منطقه دیدن کند.

 

اطلاعات بازدید از پیست اسکی دربندسر

روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۲۲ شب.

هزینه ورودی: شنبه تا چهارشنبه ۱۵۰ هزار تومان، پنجشنبه و جمعه ۱۹۰ هزار تومان، شبانه ۸۸ هزار تومان.

آدرس پیست اسکی دربندسر: تهران، رودبار قصران، شهر شمشک، دربندسر.

کدام جاذبه‌ی تهران برای شما دوست داشتنی‌تر است؟ اولویت شما برای گشت و گذار در تهران کدام مقصدها هستند؟

 

امیدواریم از مطالعه این مطلب در سایت سفرنامه لذت برده باشید و نظر خود را در خصوص این مطلب بیان فرمایید.

باتشکر

 

منبع : سفرزون

همچنین ببینید

بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس و جاهای تفریی و تاریخی با عکس جنوب کشور ایران سرتاسر زیبایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *