خانه / ترین ها / خوراکی ها / حلوا خارک شیراز

حلوا خارک شیراز

حلوا خارک شیراز

حلوای خارک، که بدون شکر و شیرین افزودنی تهیه میشود یک حلوای مقوی و سالم و خوشمزه است که جنوبی ها بیشتر تهیه می کنند و کمی شبیه به سوهان قم می باشد

خارک شیراز 3
حلوا خارک شیراز

مواد لازم برای حلوای خارک به شرح زیر می باشد:

یک کیلو خارک چرخ شده، ۳۰۰ گرم رطب چرخ شده، ۳۰۰ گرم آرد برنج، یک استکان زعفران حل شده، ۱۵۰ گرم روغن، یک قاشق چای خوری پودر هل.
اما  خارک چیست؟ یک مرحله قبل از اینکه رطب تولید شود خارک بوجود می آید. میوه ای زرد رنگ و البته سفت از درخت خرما که شیرینی آن از رطب خیلی کمتر است. خارک طعم گس و تقریبا تلخی  شبیه به خرمالو نیز دارد. بعضی از انواع خرما دارای خارک خوشمزه تری هستند ;i برای نگهداری طولانی تر و افزایش کیفیت ، آن را طی یک فرآیندی خشک می کنند. خرمای نوع شاهانی از خارک خوش طعم و مناسبی برای اینکار برخوردار است که بیشتر در شهرتان جهرم استان فارس یافت می شود.
خارک شیراز 2
حلوا خارک شیراز

طرز تهیه حلوای خارک:

ابتدا مقداری روغن را داخل ظرف ریخته، آرد برنج را اضافه می کنیم بهتر است جنس ظرف مسی باشد تا کیفییت فوق العاده تری به حلوا بدهد. با حرارت کم تفت می دهیم تا رنگ آن طلایی شود. سپس خارک را که از قبل شسته  و چرخ کرده ایم به آن اضافه می کنیم و کاملا هم می زنیم تا یکدست شود و به روغن بیفتد باید مراقب بو که  ترکیب تهیه شده، درون ظرف ثابت نماند.
سپس رطب را به آن اضافه کرده، همچنان هم می زنیم تا به خوبی همه مواد با هم ترکیب شوند و باصطلاح دست به  هم دهند. در این مرحله زعفران و هل را روی حلوا می ریزیم و کاملا با هم ترکیب می کنیم. پس از کمی تفت دادن حلوای خارک خوشمزه ما آماده است. این حلوا را می توان به مدت طولانی نگهداری کرد. البته بهتر است ابتدا زعفران حل شده را اضاف کنیم و پس از کمی تفت دادن تا جایی که همه جای ترکیب زعفران پخش شده باشد هل را نیز اضاف کنیم. اگر در بین مراحل مختلف متوجه شدید که  حلوا در حال ته گرفتن یا سوختن و کباب شدن است گذشته از اینکه باید شعله را کمتر کنید، می توانید آن را برای مدت کوتاهی از روی اجاق بردارید و البته باز هم بزنید.

همچنین ببینید

شیرینی‌های آلمانی‌ها برای کریسمس

شیرینی‌های آلمانی‌ها برای کریسمس این روزها خانواده‌های آلمانی به همراه کودکانشان سرگرم پختن شیرینی‌های خوشمزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *