خانه / جهانگردی / جاذبه های گردشگری قاره آسیا / جاذبه های گردشگری سنگاپور / راهنمای سفر به سنگاپور – Travel guide to Singapore

راهنمای سفر به سنگاپور – Travel guide to Singapore

راهنمای سفر به سنگاپور – Travel guide to Singapore

 معرفی سنگاپور

 جمهوری سنگاپور، کشوری واقع در آسیای جنوب شرقی است. این کشور که در شبه جزیره مالایا واقع شده، کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیاست که تنها با کشورهای اندونزی و مالزی همسایگی دارد. کشوری ثروتمند و مدرن است و در شمال خط استوا قرار دارد. جمعیتی حدود ۵ میلیون نفر دارد که با زبان های انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل صحبت می کنند. پایتخت و همین طور بزرگترین شهر این کشور نیز سنگاپور نام دارد. از زمان استقلال، به یکی از پر رونق ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروزه یکی از پر ترددترین بندرهای دنیاست. درست است که این کشور از لحاظ ذخایر معدنی فقیر است اما اقتصاد آن که به بخش خدمات و صنعت مرتبط می شود، رشد و شکوفایی فرائوان داشته و این کشور را به یکی از ثروتمند ترین مناطق دنیا تبدیل کرده است.

تاریخ

سنگاپور در گذشته و از قرن نوزدهم مستعمره کشور انگلستان بود تا اینکه در جنگ جهانی دوم به دست ژاپن افتاد و بعد از جدایی به عنوان کشور مالزی اعلام استقلال کرد. هر چند که این کشور دو سال بعد یعنی سال ۱۹۶۵ از کشور مالزی جدا شد و به این ترتیب جمهوری سنگاپور شکل گرفت تا مردم رئیس جمهور خودشان را با رای خود و برای مدت ۶ سال انتخاب کنند.

 شهر های سنگاپور

سنگاپور از بزرگترین و پرتوریست ترین شهرهای کشور همنام خودش است. هم پایتخت کشور سنگاپور است و هم یکی از پایتخت های مدرن آسیایی که لقب نیویورک آسیا را نیز از آن خود کرده است. این شهر با ترکیب زیبایی از درختان استوایی و آسمان خراش‌ های رنگارنگ، در شمال خط استوا قرار گرفته و به یکی از شادترین شهرهای آسیا و مرفه‌ترین شهرهای دنیا با بندرگاهی مهم و پر ترافیک تبدیل شده است. این سرزمین هرگز زادگاه شیر نبوده، اما معنی سنگاپور در زبان سانسکریت شهر شیر است و سمبل شهر شیر، مجسمه‌ی جانوری‌ با سر شیر و بدنی به شکل ماهی است که این مجسمه در پارک مرلیون قرار گرفته است. مساحت شهر کوچک است اما همین موضوع باعث شده تا این منطقه به یک موزه گردشگری تبدیل شود و همین طور حمل و نقل فوق العاده خوب اینجا باعث شده که تمام مناطق دیدنی کشور به راحتی در دسترس مراجعه کنندگان قرار گیرد.. اگه هدف شما از گردشگری دیدن سازه های عظیم، مناطق طبیعی باشکوه، تفریح، خرید و یا حتی خوردن غذاهای لذیذ است، سنگاپور سرزمینی با تمام این خصوصیات است و برای همه سلیقه ها برنامه ویژه ای دارد.

جزیره زیبای سنتوزا هم از توریستی ترین جزیره های این کشور است. این جزیره لقب زمین های بازی محبوب آسیا را به خود اختصاص داده و سالانه حدود ۵ میلیون بازدید کننده دارد. سنتوزا بیش از ۵ هکتار مساحت دارد و  مرکز جاذبه های گردشگری فراوانی از قبیل ساحل زیبای استوایی به طول ۲ کیلو متر، دو زمین بازی گلف، دو هتل ۵ ستاره و استراحتگاههای زیبا، پارگ یونیورسال سنگاپور، شهر بازی بسیار بزرگ و مهیج و دیگر امکانات تفریحی است. نام سنتوزا نیز از زبان مالایی که به معنای صلح و آرامش است گرفته شده است.

 گشت و گذار در سنگاپور

تقریبا اکثر گردشگران، اول از نماد سنگاپور یعنی مجسمه مرلیون دیدن می کنند. اطراف این مجسمه چشم اندازهای خیره کننده ای دارد و پرطرفداران ترین منطقه برای عکاسان است. این مجسمه زیبا که نماد اساطیری سنگاپور است، سالانه بیشتر از یک میلیون بازدید کننده دارد. کنار ساحل و نزدیک به مجسمه، نیمکت هایی قرار داده شدند که می توانید روی آن ها بنشینید و از فضای زیبا خلیج مارینا و آسمان توصیف نشدنی آن لذت ببرید.

مرلیون

محله چینی ها هم یکی دیگر از نمادهای سنگاپور است. هم دیدنی است هم مناسب برای افرادی که قصد خریدهای ارزان دارند و می خواهند سوغاتی تهیه کنند.  کنار اینها چشیدن غذاهای چینی اصیل هم از مزایای دیدن محله چینی هاست. این محله جاذبه های تاریخی زیادی هم دارد که هم لذت بخش است و هم سرگرم کننده.

محله چینی ها

خلیج زیبا و معروف مارینا هم از دیدنی ترین جاذبه های سنگاپور است. این خلیج درست همان جایی است که برای دیدن تماشایی ترین بخش شهر سنگاپور، باید به آن سر زد. توسعه سریع باعث شد تا کل منطقه خلیج مارینا تغییرات زیادی کند.  مجتمع تفریحی مارینا بی سندز نیز در این منطقه قرار دارد و بسیاری از تفریحات و فعالیت ها با این مجتمع مرتبط هستند. کازینو ها، فروشگاه ها و گزینه های مختلف انتخابی برای رستوران ها و کافه ها، از جمله دیدنی های این منطقه هستند. ساعت ۸ شب کلیه روزها این خلیج زیبا و بسیاری از نماد های سنگاپور نورباران می شوند.

خلیج مارینا

سوار بزرگ ترین چرخ و فلک جهان شوید. سنگاپور فلایر یا پرنده سنگاپوری تجربه ای منحصر به فرد در زندگی هر انسانی است.  این چرخ و فلک تقریبا ۳۰ متر از چشم لندن بلندتر است ! حتی سوار شدن آن برای خیلی ها ترسناک است. اما اگر دنبال هیجان هستید چشم انداز شگفت انگیزی که بر فراز این چرخ و فلک می بینید در روز و شب کاملا متفاوت است. در شب زیبایی خاص خودش را دارد و همین طور در روز دیدنی هایی چون اقامتگاه ملکه و پادانگ و خلیج مارینا به وضوح دیده می شوند.

چرخ و فلک

چرخ و فلک

جنگل یا باغ مصنوعی هم زیبا و دیدنی است. شما می توانید با پیاده روی داخل محوطه احساس خوبی را تجربه کنید یا اینکه با قدم زدن روی پشت بام سازه های معروف ابر درخت، از چشم انداز خیره کننده به محوطه داخل باغ لذت ببرید. تمام این زیبایی ها باعث شدند تا این منطقه به یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مقصد گردشگری برای بزرگسالان و حتی کودکان تبدیل شود.

جنگل ابر سنگاپور

یکی دیگر از بهترین و جذاب ترین تفریحات در سنگاپور  یونیورسال استودیو نام دارد که در جزیره زیبا و تفریحی سنتوزا واقع شده است. یونیورسال استودیو یک مجموعه تفریحی بسیار بزرگ و مدرن و است که بازدید کامل و استفاده از کل مجموعه تقریبا یک روز کامل زمان می برد.
این مجموعه شامل پارک آبی، سینما چهار بعدی، انواع و اقسام بازی های هیجانی، وحشتناکترین ترنها و .. است.  ورودی این مجموعه تفریحی برای هر نفر تقریبا ۸۰  دلار سنگاپور است.

یونیور سال

و اما خود جزیره سنتوزا که لقب زمین بازی محبوب آسیا را به خود اختصاص داده و سالانه حدود ۵ میلیون بازدید کننده دارد.  این جزیره در فاصله ۱۵ دقیقه ای از شهر سنگاپور قرار دارد. جزیره ای که بیش از ۵ هکتار مساحت دارد و مرکز جاذبه های گردشگری فراوانی چون ساحل های استوایی، زمین گلف، پارک یونیورسال، شهربازی بسیار مهیج و استراحتگاه های  زیبا و همین طور دیگر امکانات تفریحی است. نام سنتوزا از زبان مالایی که به معنای صلح و آرامش است گرفته شده.

جزیره سنتوزا سنگاپور

 نکات سفر

هزینه تاکسی در این کشور فوق العاده بالاست پس نیازی ندارد که از تاکسی ها استفاده کنید. سیستم حمل و نقل در این کشور پیشرفته و مجهز است و شما به راحتی می توانید در هر نقطه ای با استفاده از مترو یا اتوبوس های پیشرفته تردد کنید.
به یاد داشته باشید که در این کشور تحت هیچ شرایطی آدامس نجوید چون جرم بزرگی است و جرایم نقدی سنگینی به همراه دارد. جویدن آدامسدر سنگاپور منع قانونی دارد و واردات آن هم به این کشور ممنوع اعلام شده است. وقتی آدامسی فروخته نشود شما هم نمی‌توانید بخرید و در نتیجه هیچ‌ گاه این امکان را نخواهید داشت که آدامس خود را پس از پایان جویدن به بیرون تف کنید.
هنگام تردد در سنگاپور به عنوان توریست، حتما لباس مناسب بر تن کنید. ظاهر نامناسب و برهنه نیز پیگرد قانونی به همراه دارد.
هنگام استفاده از توالت های عمومی کشیدن سیفون را فراموش نکنید. این قانون بهداشتی در سنگاپور بی نهایت مهم است. اگر این کار را نکنید حدود ۱۵۰ دلار جریمه خواهید شد. شاید این قانون سخت گیرانه باشد اما در عوض همیشه سرویس های بهداشتی تمیز است.

سنگاپور

Singapore

پایتخت
سنگاپور
زبان رسمی
انگلیسی, چینی، ماندارین، تامیل مالایی
شعار
به پیش، سنگاپور
مذهب
بودائیسم، مسیحیت، مسلمان
واحد پول
دلار سنگاپور (SGD)
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
۲۲۰
قاره
آسیا
پیش شماره
+۶۵

 آب و هوا

به علت قرار گیری این کشور در شمال خط استوا، آب و هوای آن گرمسیری است و در تمام طول سال گرم است. درجه هوا در فصل های مختلف سال تغییر چندانی نمی کند تنها شاید بین ۲ تا ۳ درجه. بارش باران در این کشور قابل توجه است و با اینکه سنگاپور فصل مرطوب و یا خشک ندارد تحت تاثیر دو جریان مختلف از بادهای موسمی است. میانگین بارش سالانه در این کشور به بیش از ۲۳۴۰ میلی‌ متر می‌ رسد.

 اطلاعات ضروری

سنگاپور از امن ترین کشورهای دنیاست. شما می توانید با خیال راحت به هر کجا بروید و حتی نیمه های شب پیاده روی کنید. هیچ خطری شما را تهدید نمی کند. حتی برای بانوانی که به تنهایی قرار است سفر کنند.
آب لوله کشی در این کشور قابل آشامیدن نیست. از مارکت هایی که سطح کشور فعالیت می کنند آب تهیه کرده و سعی کنید با توجه به شرایط آب و هوایی آب معدنی زیاد بنوشید.
این کشور بی نهایت تمیز است و نسبت به برخی مسائل چون انداختن آشغال، جویدن آدامس و … عکس العمل نشان می دهد. مراقب باشید تا توسط پلیس هاس شهر جریمه های سنگین نشوید و پیرو قانون سنگاپور باشید.
کشور سنگاپور در جمهوری اسلامی ایران سفارت خانه ندارد و افرادی و قصد سفر به این کشور از ایران را دارند می توانند توسط آژانس های مسافرتی جهت دریافت ویزا این کشور اقدام نمایند.

 ویزا سنگاپور

همچنین ببینید

نمایی زیبا از جزیره سنتوس در سنگاپور

۷ دلیل برای سفر کردن به سنگاپور

۷ دلیل برای سفر کردن به سنگاپور اگر یک شهر وجود داشته باشد که ارزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *