خانه / ترین ها / شهرهای مهم فرانسه

شهرهای مهم فرانسه

فرانسه بعد از پاریس!

فرانسه بی‌گمان فقط پاریس نیست! کشوری که همواره در میان صدرنشینان کشورهای پربازدید دنیا است، دیدنی‌های فراوانی دارد. درست است که پاریس نقشی محوری در جذب گردشگر به فرانسه دارد، اما نباید فراموش کرد که زیبایی‌های زیاد دیگری نیز در این کشور هست که مسافران زیادی با هدف دیدن آنها به فرانسه سفر می‌کنند. این مطلب تلاش دارد تا شما را با مهمترین شهرهای فرانسه بعد از پاریس آشنا کند تا در سفرهای بعدی‌تان، سراغ دیدن آنها نیز بروید.

نیس (Nice)

فرانسه

اگر می‌خواهید طعم فرانسوی (بهتر بگویم فرانسوی-ایتالیایی) مدیترانه را بچشید، باید به جنوب شرقی فرانسه شهر نیس بروید. این شهر گذشته‌ای تاریخی دارد اما مقصدی محبوب برای اهالی امروز محسوب می‌شود. نیس به کمان مدیترانه مشهور است و مقصد گردشگران مختلفی از سراسر دنیا به ویژه انگلیس و روسیه است که برای لذت بردن از آفتاب و ساحل به این شهر سفر می‌کنند.

کن (Cannes)

فرانسه

با اینکه «کن» یک شهر کوچک محسوب می‌شود، اما از بسیاری از شهرهای بزرگتر فرانسه پرآوازه‌تر است. کن که در همسایگی نیس و در جنوب شرقی فرانسه واقع شده، میزبان یکی از شناخته‌شده‌ترین جشنواره‌های فیلم دنیا است و همین باعث شده تا گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند و از نزدیک از کاخ جشنواره کن بازدید کنند.

لیون (Lyon)

فرانسه

در محل تلاقی دو رود رُن و سون، شهری زیبا قرار دارد که مجاورتش با آب، زیبایی منحصربفردی را برایش به ارمغان آورده است. لیون در نیمه شرقی-جنوبی این کشور است و به واسطه ارزش تاریخی‌اش، بخش‌های قابل توجهی از آن در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. لیون از لحاظ تکنولوژی و اقتصادی جایگاه مهمی دارد و از مراکز مهم تفریح، غذا و ابریشم در فرانسه محسوب می‌شود.

مارسی (Marseille)

فرانسه

بندر تاریخی و زیبای مارسی، یکی دیگر از مقاصد زیبا و محبوب فرانسه است. با اینکه این شهر، بندری صنعتی محسوب می‌شود اما بخش تاریخی بندر، غذاهای جذاب، محله‌های دیدنی و به ویژه کلیسای مشهورش در بالای تپه مشرف به شهر، باعث شده است تا در لیست شهرهای پربازدید فرانسه قرار گیرد. جالب است که مارسی نیز مثل سه شهر قبلی در جنوب شرقی فرانسه واقع شده است.

تولوز (Toulouse)

فرانسه

تولوز با کارخانه ایرباس معروفش، شهر دیدنی بعدی در این کشور است. این شهر در جنوب غربی این کشور واقع شده و نزدیک‌ترین شهر بزرگ فرانسه به مرز اسپانیا است. وجود دانشگاه‌های زیاد باعث شده تا این شهر دانشجوهای زیادی را در خود جای دهد و حضور شرکت‌های صنعتی به ویژه در زمینه الکترونیک منجر به قرار گرفتن تولوز در لیست شهرهای مهم اروپا در حوزه الکترونیک شده است.

استراسبورگ (Strasbourg)

فرانسه

استراسبورگ در منتها الیه شرقی این کشور و در نزدیکی مرز آلمان واقع شده است. این شهر در کنار رود راین قرار دارد و حال و هوایش بسیار به حال و هوای آلمان شبیه است. اگر بخواهید در داخل فرانسه با معماری و فرهنگ آلمانی آشنا شوید، چاره‌ای جز دیدن استراسبورگ ندارید. این شهر مقر رسمی پارلمان اروپا نیز هست.

بوردو (Bordeaux)

فرانسه

بوردو پایتخت شراب فرانسه است و در غرب این کشور واقع شده است. بوردو بندرى زیبا در کنار رود گارون است که معمارى منحصربفردش باعث شده تا به عنوان یکى از میراث جهانى فرانسه در یونسکو ثبت شود و الگویى براى بازسازى پاریس در قرن نوزدهم باشد. همچنین بوردو شهرى است که در مسیر سفر زائران سانتیاگو د کمپوستلا است. به همین دلیل این شهر براى زائران مسیر مقدس نیز شهرى مهم به حساب مى آید.

لیل (Lille)

فرانسه

لیل در شمال این کشور و در فاصله‌ای نزدیک به کشور بلژیک واقع شده است. این منطقه در فرانسه را فلاندر فرانسوی می‌نامند و بالطبع می‌توان تاثیرات فرهنگ فلاندری را در این شهر به وضوح دید. فاصله نزدیک این شهر نسبت به پاریس، دلیلی است که برخی از مسافران پاریس به صورت روزانه به لیل سفر می‌کنند. برج بلند ساختمان تالار شهر و میدان بزرگ لیل، از معروف‌ترین جاذبه‌های لیل هستند.

مونپولیه (Montpellier)

فرانسه

شهر دیدنی و مهم دیگر این کشور که در شمالی‌ترین نقطه مرز جنوبی این کشور و در نزدیکی مدیترانه قرار دارد، مون‌پلیه است. این شهر در طول دهه‌های اخیر بالاترین سرعت رشد را در این کشور داشته و نزدیک به یک سوم جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند. این شهر ترکیبی از تاریخ، تکنولوژی، هنرهای سنتی و مدرنیته است و بسیار از دیدنش لذت خواهید برد.

ورسای (Versailles)

فرانسه

شهری که برای چند دهه پایتخت پادشاهی این کشور بوده است، نزدیک‌ترین شهر مهم فرانسه به پاریس است. این شهر معروفیت خود را وامدار لویی چهاردهم و نسل‌های بعدی‌اش است که مجموعه کاخ‌های ورسای را در آنجا ساختند و این شهر کوچک را ناگهان به پایتخت این کشور تبدیل کردند.

نانت (Nantes)

فرانسه

نانت که در غرب فرانسه واقع شده، تا حدود ۵٠٠ و اندى سال پیش مرکز یک سرزمین و حکومت مستقل با نام برتانى بوده و درست در حدفاصل بریتانیاى کبیر و فرانسه قرار داشته؛ اما امروز بخشى از کشور فرانسه است. نانت یک شهر تاریخى، فرهنگى، هنرى و صد البته خلاق است که مى توان این خلاقیت را در جاى‌جاى شهر دید. نانت را شهرى با تفکر رو به جلو لقب داده اند و انصافا بازدید از آن، این ادعا را ثابت مى کند.

منبع:وبلاگ مجید عرفانیان

همچنین ببینید

هتل های تهران

هتل های تهران هتل‌ ایران‌مال هتل‌ بازار بزرگ ایران با تکیه بر فرهنگ ایرانی- اسلامی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *