خانه / جهانگردی / جاذبه های گردشگری قاره آمریکا / جاذبه های گردشگری آرژانتین / راهنمای سفر به آرژانتین – Travel guide to Argentina

راهنمای سفر به آرژانتین – Travel guide to Argentina

راهنمای سفر به آرژانتین – Travel guide to Argentina

 معرفی آرژانتین

کشور آرژانتین در جنوبی ترین ناحیه آمریکا واقع شده و پایتخت آن شهر بوینس آیرس است. آرژانتین هشتمین کشور وسیع جهان است که رشته کوه های آند و اقیانوس اطلس جنوبی را با هم دارد. این کشور از نظر جغرافیایی متنوع است تا جایی که در شمال خود جنگل های انبوه و علفزار های وسیع داشته و در جنوب خود بیابان های سرد و یخ زده. آرژانتین پر از شگفتی است. این کشور از نظر تاریخی، فرهنگی و طبیعت بی نظیر است و به همین دلیل گردشگران بسیاری هرساله به اینجا آمده و باعث پیشرفت هر چه بیشتر صنعت گردشگری آن می شوند.

تاریخ

ساکنین اولیه این سرزمین سرخ‌ پوستان بومی بودند که به صورت پراکنده در آن زندگی می کردند تا اینکه بعد از خشکسالی وسیعی که رخ داد، جمعیت آنها در مناطق کوه پایه ای کاهش یافت. در قرن شانزدهم نیز، سرزمین آرژانتین توسط اسپانیایی ها استعمار شد. اما در سال ۱۸۵۳ آرژانتین با نام ” جمهوری آرژانتین ” استقلال یافت، آن هم به عنوان اولین کشور ملی مستقل در نیمکره جنوبی.

 شهر های آرژانتین

 گشت و گذار در آرژانتین

آرژانتین، کشوری تاریخی است با فرهنگی غنی. از این رو سالانه گردشگران زیادی برای گشت و گذار و تفریح به آن سفر می کنند. شهرهای زیبا، جاذبه های طبیعی و همین طور تاریخی و دیدنی در این کشور باعث شدند تا میان گردشگران بسیار محبوب شود. معمولا مقصد اول مسافران به این کشور، بوینس آیرس است.

چند روز اول در بوینس آیرس

این شهر را می توان در چند کلمه تعریف کرد. تاریخ، آواز، تانگو، معماری و شب زنده داری. این شهر با اینکه در قاره آمریکای جنوبی واقع شده است، بسیار به شهرهای اروپایی شباهت دارد از آنجا که به پاریس آمریکای جنوبی معروف شده است. حالا تصور کنید دیدن مردمانی با فرهنگ آمریکای جنوبی در شهری که معماری و حتی رستوران هایش شبیه به اروپاست چقدر می تواند جذاب و لذت بخش باشد.

گورستان رکولتا Recoleta Cemetery را ببینید.

شاید در ابتدا بازدید از یک گورستان ناخوشایند به نظر بیاید اما باید بدانید که اینجا یک گورستان معمولی نیست! و یکی از مهم ترین جاذبه های شهر و حتی کشورش می باشد. رکولتا قبرستانی بزرگ است با ورودی مرمری که به قدری مقبره های آن بلند است که هنگام ورود فکر می کنید قرار است در کوچه پس کوچه های شهر مرده ها قدم بگذارید. مجسمه هایی از مریم مقدس و فرشته ها از گوشه و کنار  گورستان دیده می شوند که هر ماجراجویی جذبشان می شود. در رکولتا افراد سرشناسی چون نخبگان کشور از جمله رئیس جمهور سابق آرژانتین اوا پرون و همین طور یکی از نوادگان ناپلئون دفن شده اند. در گورستان رکولتا ۹۴ اثر تاریخی به اضافه ۴۵۰۰ مقبره وجود دارند که همین ها باعث شدند تا در لیست ده قبرستان زیبای دنیا قرار بگیرد.

گورستان رکولتا

گورستان رکولتا

گورستان رکولتا

از قصر بارولو Palacio Barolo بالا بروید.

این قصر، از زیباترین و برجسته ترین بناهای کشور آرژانتین است. اگر دوست دارید با تاریخ این کشور آشنا شوید بازدید از این قصر را به تعویق نیندازید و همین طور هنگام بازدید از چشم انداز وسیع شهر نیز لذت ببرید. این ساختمان معماری فوق العاده زیبایی دارد و از بالای آن نمایی از شهر مقابل چشمانتان قرار خواهد گرفت.

قصر بارولو

قصر بارولو

قصر بارولو

گل غول پیکر Floralis Generica را ببینید.

این مجسمه آلومینیومی که توسط معمار آرژانتینی ساخته شده است، گلی متحرک و زیباست که از مهم ترین جاذبه های شهر به حساب می آید. این گل هر ساعت از روز به حالتی خاص تبدیل شده تا اینکه در شب کاملا بسته می شود و دوباره با طلوع خورشید می شکفد و امید به شروعی دوبارهرا به نمایش می گذارد. این گل غول پیکر ۲۳ متر ارتفاع دارد و وسط حوضی زیبا قرار گرفته است. این گل یکی از نمادهای شهر بوینس آیرس است حتما از آن دیدن کنید.

گل غول پیکر

گل غول پیکر

گل غول پیکر

در کامیتیتو Caminito Street قدم بزنید.

کامیتیتو که از سه خیابان در امتداد رود لا بوکا به هم متصل می شود، گوشه ای نقاشی شده از شهر زیبای بوینس آیرس است که هر چند در طول تاریخ همیشه شاد و رنگی نبوده اما این روزها به یکی از چشم نوازترین و جذاب ترین جاذبه های شهر تبدیل شده است.  در این منطقه مغازه، رستوران، کافه، کلوب های تانگو و اماکن تفریحی بسیاری وجود دارد که به علاقه مندان آشنایی با فرهنگ مردمان بوینس آیرس پیشنهاد می شود.

کامینیتو

کامینیتو

لذت تماشا کردن وسیع ترین آبشارهای جهان |  آبشارهای ایگواسو Cataratas do Iguaçu

یکی از هیجان انگیزترین قسمت های سفرتان می تواند بازدید از همین آبشارها باشد. آبشاری زیبا که ارتفاعش بلندتر از نیاگارا و عرض آن نیز دوبرابر آن است. دیدن مقدار آبی که از ایگواسو بیرون می آید باورکردنی نیست ! برای بازدید از این شگفتی باید تورهای مخصوص که از شهر بوینس آیرسبه سمت آبشار حرکت می کنند را دنبال کنید. مطمئن باشید که پدیده ای که می بینید یکی از بهترین و جذاب ترین دیدنی ها در کشور آرژانتین است.

 

آبشارهای ایگواسو

آبشارهای ایگواسو

آبشارهای ایگواسو

به جنوبی ترین شهر دنیا سفر کنید.

اوسوایا Ushuaia جنوبی ترین شهر دنیا و همین طور بزرگترین شهر در تیرا دل فوئگو می باشد. این شهر بهترین مقصد گردشگری برای مسافرانی است که به پایان سفر خود در آمریکای جنوبی رسیده اند. موزه ها، جاذبه های طبیعی فوق العاده با مناظر زیبایی از خانه های چوبی رنگی و همین طور نمای کوه های آند که پشت همین خانه ها قرار گرفته اند، شهر را به طرز عجیبی زیبا و دیدنی کرده اند.

اوسوایا

اوسوایا

اوسوایا

کوه های آند

آند Andes، طولانی تیرن رشته کوه در جهان است که به صورت زنجیره ای در راستای کرانه ی باختری آمریکا ی لاتین قرار گرفته است. شما چه بخواهید در کوهپایه بمانید چه به ارتفاعات صعود کنید، رفتن به کوه های آند یکی از هیجان انگیزترین تجربه های زندگیان خواهد بود. این کوه ها محل زندگی بسیاری از گونه های منحصر به فرد آمریکای جنوبی چون شترهای بی کوهان و خرس ها هستند.
بدون شک با دیدن این کوه های زیبا شیفته شان خواهید شد.

کوه های آند

کوه های آند

کوه های آند

به ابرها سفر کنید!

سفر به ابرها با قطار! بله درست شنیدید. این قطای است که از میان ابرها و جنگل رود لاش گذر و نفستان را در سینه حبس می کند. سفری با مساحت ۴۰۰ کیلومتری که طی ۱۶ ساعت از شهر سالتا شروع شده و به سمت رشته کوه های آند حرکت می کند. قطاری به ارتفاع ۴۲۰۰ متر که از میان جنگل، دره و کوه ها عبور می کند و متاسفانه باید بدانید که هزینه اش گران است. اما اگر قادر به پرداخت باشید بدون شک بهترین و لذت بخش ترین تجربه ی زندگیتان خواهد بود.
برای داشتن اطلاعات کافی جهت رزرو به این سایت مراجعه کنید.

HvChkjdk

آرژانتین

گردش در باریلوچه Bariloche

این منطقه با مغازه های شکلات فروشی و معماری به سبک سوئیسی وهمین طور منظره های زیبا از دریاچه های بکر و کوه های پوشیده از برف، بیشتر به روستایی در کشور سوئیس شباهت دارد ولی این شهر زیبا و فریبنده در ایالت ریو نگرو در کشور آرژانتین واقع شده و ماجراجویان و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. شهر باریلوچه به عنوان دروازه ی ورود به مناظر دیدنی و جذاب نیز شناخته شده است.

شهر باریلوچه

شهر باریلوچه

شهر باریلوچه

 نکات سفر

به علت گرانی سعی کنید در ماه های ارزان سال “مارس، ژوئن، سپتامبر و نوامبر” به این کشور سفر کنید.
برخی از گردشگران هزینه های خود را با دلار پرداخت می کنند ولی شما سعی کنید از پول رایج استفاده کنید.
سعی کنید در این کشور تاکسی را فراموش نکنید. اتوبوس و مترو، بهترین گزینه برای تردد و فرار از ترافیک شهری هستند. برای ارزان تر شدن نیز می توانید بلیط های چند طرفه تهیه کنید.
جهت اقامت، هاستل ها بهترین انتخاب هستند. شما می توانید با جستجوی بسیار در سایت های مربوطه، در هاستلی خوب با امکانات مناسب و همین طور هزینه ی معقول اقامت کنید.
برای گردش در شهرهای توریستی چون بوینس آیرس، تورهای گردش در شهر رایگان را دنبال کنید. این تورها بسیار کامل و جامع هستند و شما را به خوبی با تاریخ شهر آشنا می کنند.
برای داشتن سفری راحت و مطمئن می توانید تورهای آرژانتین را توسط معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

آرژانتین
Argentina
نام
آرژانتین
پایتخت
بوینس آیرس
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
در یکپارچگی و آزادی
مذهب
مسیحیت
واحد پول
پزو آرژانتین (ARS)
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
۲۲۰
قاره
آمریکای جنوبی
پیش شماره
+۵۴

 آب و هوا

بوینس آیرس از آب و هوای معتدلی برخوردار است. در زمستان سرد است و در تابستان گرم و مرطوب. در نواحی خشک کشور نیز تابستان ها گرم و خشک طوری که ۵۰ درجه نیز می رسد و در زمستان سرد و خشک می شود.

 اطلاعات ضروری

آب لوله کشی در این کشور قابل شرب است فقط در برخی شهر یا روستاها این آب ها کلر دارند که ممکن است باعث ناراحتی شود. در این صورت می توانید آب معدنی تهیه کنید.
این کشور خصوصا شهرهای توریستی آن چون بوینس آیرس، از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. شما می توانید با خیال راحت در هر ساعاتی از شبانه روز به گردش و تفریح بپردازید. فقط احتیاط لازم جهت مراقبت از لوازم شخصی و گرانبهای خود را داشته باشید. خصوصا در مکان های عمومی و اماکن دیدنی.
در این کشور تظاهرات بسیاری توسط مردمان صورت میگیرد. هنگام مواجه با این مراسم سعی کنید از دور مشاهده کنید یا به سرعت محل را ترک کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.
هنگام سفر اشیا گرانقیمت خود چون کالاهای دیجیتالی و … را در چمدان قرار دهید تا هنگامبازرسی در فرودگاه به سرقت نروند.

 ویزا آرژانتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *